U subotu 17.kolovoza povodom manifestacije Dani berbe grožđa održan je karate turnir DBG Open na kojem je nastupilo vise od 500 natjecatelja iz ukupno 5 zemalja.

Karate klub Široki nastupio je sa osam članova i osvijio tri medalje.

Četvorici mladih karataša Nikoli Sesaru, Nikoli Mikuliću, Milanu Mikuliću i Anti Zovki ovo je bio prvi ovakav turnir i odlično iskustvo. Od njih najbolji je bio Milan Mikulić koji je izgubio u borbi za broncu. Gabrijela Begić je osvojila broncu, a Anđela Soldo srebro u kategoriji juniorke -53 kilograma.

kksiroki1992016-1

Potrebno je naglasiti da su izgubile od svjetske prvakinke Jelene Pehar. Najviše treba istaknuti Ivana Vukoju (Borasa) juniori +76 kilograma, koji je ovaj turnir odradio na vrhunskom nivou ali se morao zadovoljiti srebrom. U finalu je izgubio od aktualnog svjetskog i europskog prvaka Hamze Čajića. Natjecanje su pratili treneri Žare Kraljević i Ivan Vukoja.