Kadeti Širokog Brijega neriješeno sa Slobodom, juniori doživjeli uvjerljiv poraz

U zaostalom susretu 28. kola Omladinske Premijer lige BiH juniori Slobode na Tušnju su savladali Široki Brijeg sa sigurnih 3:0.

Domaći su poveli u 21. minuti kada se nakon jednog centaršuta najbolje snalazi Amer Kasumović i dovodi svoj tim u vodstvo. 2:0 je bilo je u 32. minuti, a ovaj put pogodio je Saša Maksimović.

Nakon slobodnog udarca lopte se odbila od živog zida, a najbolje se snašao Maksimović te matirao Martina Zlomislića. Novi pogodak vidjeli smo samo tri minute kasnije poslije sjajne kontre Slobode i lob udarca ponovo Amera Kasumovića.

Bio je to i konačan rezultat ovog meča, s obzirom da se u drugom poluvremenu mreže nisu tresle i juniori Slobode su slavili sigurnu pobjedu. Tuzlaci su tako došli na drugo mjesto, dok je Široki Brijeg sada trećeplasirani.

Omladinska Premijer liga BiH, 28. kolo:

FK Sloboda – NK Široki Brijeg 3:0 (3:0)

FK Sloboda: Čizmić, Mehičić, Batalević, Dugalić, Delić, Beganović, Omić, Janevski, Bećirović, Kasumović, Maksimović.

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Marčinko, Marušić, Jurić, Dumančić, Bešlić, Bajo, Knežević, Leko, Dedić, Markota.

U okviru 28. kola Omladinske Premijer lige u Tuzli u zaostalom susretu snage odmjerili kadeti Slobode i Širokog Brijega, a završeno je podjelom bodova, 1:1.

Gosti su poveli u 19. minuti kada se Kristijan Markota najbolje snalazi nakon kornera i pogađa za vodstvo svog tima. Nakon vodstva Širokog Brijega, domaći su stvorili tri sjajne šanse, ali mreža Mateja Perkovića se nije zatresla.

U drugom poluvremenu, tačnije u 46. minuti Sloboda dolazi do izjednačenja. Nakon lijepe akcije mrežu gostiju trese Asim Muratović.

Domaći su do kraja pokušali doći do preokreta, te slaviti pobjedu, a gosti su svoju šansu tražili iz kontri. Ipak, pogodaka više nije bilo i završilo je 1:1.