Jure Glavina junak utakmice Posušja na gostovanju kod Branitelja

Izabranici Lea Sliškovića u okviru 18. kola gostovali su u Mostaru kod HNK Branitelj i upisali veliku pobjedu.

Na dosta loš teren Slišković je izveo sljedeću postavu: Čamber, Vištica, Kovač, Jukić, Bešlić, Džeba, Galić, Crnogorac, Landeka, Mandurić i Glavina.

Posušje u utakmicu ulazi sa velikim pritiskom, a već u 8.min Glavina je zatresao spoj stative i prečke, ali se rezultat nije mijenjao. U 25. minuti veliko slavlje za navijače Posušja na tribinama ŠC Rodoč, Glavina iz jedanaesterca dovodi Posušje u vodstvo.

Nakon gola plavo-bijeli još bolje igraju i prijete sa svih pozicija, ali vratar domaćih spašavao je Branitelj od ponora već u prvom djelu. Na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 0-1 za plavo-bijele.

U drugom djelu odlična igru Posušja uz fantastičnu predstavu Juru Glavine. Igrala se 70. minuta susreta, kada odlični Jure Glavina pogađa za 0-2 prekrasnim pogotkom i izazvao erupciju oduševljenja gostujućih navijača. Gol je utakmicu uveo u mirnije vode te je Slišković nakon gola osvježio momčad i privodio posao kraju.

Točku na i postavio je Jure Glavina svojim trećim golom na utakmici u 87. minuti susreta . Na kraju velika pobjeda sa 0-3 i slavlje na tribinama je moglo početi.

Nakon sudčevog zvižduka igrači su sa navijačkom skupinom “Poskoka” proslavili još jednu veliku pobjedu.

Ovim putem klub se zahvaljuje KN Poskoci Posušje na velikoj podršci u Mostaru! Plavo-bijeli su i dalje prva momčad prvenstva, sa šest bodova prednosti nad FK Klis. Sljedeće kolo Posušje dočekuje NK Troglav iz Livna!