Juniori Širokog Brijega uvjerljivom pobjedom nad Olimpikom iz Sarajeva i nova tri boda

Juniori Širokog Brijega su u 10. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu pobijedili Olimpik iz Sarajeva s rezultatom 3:0.

Gosti su bolje otvorili utakmicu u velikoj prilici se našao Đuderija, koji je već savladao golmana Puljića, ali na samoj gol-crti čisti pogodak spašava Martić.

Luka Miletić je izborio kazneni udarac nakon sjajnog prodora po lijevom krilu, a siguran realizator jedanaesterca je bio Stipe Tokić za vodstvo Širokog u 8. minuti susreta.

Osam minuta kasnije bilo je već 2:0 za Široki, a pogodak je postigao na poseban način Ivan Mustapić.

Ivan Mustapić je sjajno prošao po desnoj strani u stilu Branimira Cipetića, te odigrao dupli pas s Marićem i majstorski plasirao loptu u gol pored nemoćnog golmana gostiju Šehovića.

U 25.minuti je već bilo 3:0 za Široki, a pogodak je postigao danas odlični Tomislav Krstanović.

Josip Planinić je fino primio loptu leđima i odlično u prazan prostor gurnu za Krstanovića, a on se sjurio u šesnaesterac i snažnim udarcem pogodio suprotni kut golmana Šehovića.

Do kraja prvog poluvremena gosti su zaprijetili preko Đuderije, ali njegov šut s desne strane je obranio golman Širokog Puljić.

U drugom poluvremenu se očekivao pritisak gostiju, ali to nismo vidjeli na terenu, te Olimpik niti jedanput ozbiljnije nije ugrozio gol Širokog.

S druge strane Široki je dominirao i još stvorio nekoliko prilika za pogodak, ali se rezultat nije mijenjao.

S ovom pobjedom Široki je trenutačno na odličnom šestom mjestu, te već tri utakmice u nizu bez poraza od kako je ekipu preuzeo trener Anto Kokić.

Olimpik iz Sarajeva je dvanaesti nakon nepotpunog desetog kola, ali sa samo dva boda manje od Širokog.