Juniori Sarajeva u finalu Kupa BiH pobijedili Široki i obranili trofej

ZENICA – U finalu Omladinskog kupa za juniore igranom u Trening centru NS/FS BiH u Zenici, nogometaši Sarajeva su sa 2:0 savladali Široki Brijeg i tako drugi put uzastopno osvojili ovaj trofej.

Bordo tim je imao veliku šansu već u 5. minuti nakon kornera, ali lopta je otišla zamalo pored gola. Ipak, u 15. minuti nogometaši Sarajeva su izveli fenomenalnu akciju, nakon duplog pasa ispala je obrana Širokog Brijega, a Heriću nije bilo teško da povratnu loptu od strane Rastodera pospremi u mrežu za 1:0.

Široki Brijeg je u 19. minuti izveo opasan udarac sa 20-ak metara, ali na mjestu je bio Trifković. Uzvratilo je Sarajevo nedugo zatim. Čataković je u 22. minuti dobro šutirao iz slobodnog udarca sa 30 metara, ali Zlomislić se nije dao prevariti. U 34. minuti ponovo je Hamza Čataković imao dobru šansu. Lukavo je šutirao sa desetak metara iskosa, ali pored gola.

Vazda se dugo namještao u 38. minuti na desnu nogu, nije najbolje ni šutirao sa 20-ak metara, ali bilo je opasno, jer je lopta otišla pored gola. Posljednje uzbuđenje u prvom dijelu vidjeli smo u 45. minuti. Kadušić je sjajno centrirao, a iz drugog plana se ubacio stoper Đurić, međutim njegov šut glavom otišao je preko gola.

Široki je bio nešto angažiraniji na početku drugog poluvremena, a najbolju priliku su imali u 57. minuti. Matić je odlično ubacio, a Jurić je glavom šutirao iz blizine, ali dobro je obranio i Trifković. U 59. minuti sijevnula je kontra Sarajeva. Lopta je stigla do Gljive koji se oslobodio svog čuvara, ali je veoma loše šutirao sa desetak metara, iako je bio neometan.

Čataković je majstorski nanizao dvojicu igrača Širokog u 62. minuti, ali je Zlomislić sjajnom intervencijom spasio svoj gol. Samo dvije minute kasnije dosuđen je penal za Bordo tim. Srušen je Rastoder, a sudac Grbić je pokazao na bijelu točku. Čataković je bio siguran sa 11 metara za 2:0.

U finišu po jedna dobra šansa na obje strane. Prvo se Vazda sjajno oslobodio svog čuvara u 81. minuti, ali tukao je ravno u golmana Širokog, a pet minuta kasnije Bože Vukoja je majstorski primio loptu i prevario je dvojicu nogometaša Sarajeva, ali njegov udarac u 86. minuti otišao je pored gola i do kraja meča nije bilo promjene rezultata.

Sarajevo-Široki Brijeg 2:0

Sarajevo: Trifković, Zeljković, Đurić, Vazda (od 88. Klarić), Gljiva, Herić, Kadušić, Rastoder, Čataković (od 90. Agić), Blagojević (od 90. Halavać), Škriljelj (od 66. Mustafić).

Široki Brijeg: Zlomislić, Marić, Bajo (od 56. B. Vukoja), Nikić, Jurić, Gašpar, Bojo, Matić (od 77. Ilijašević), Grbešić, Z. Vukoja (od 56. Zovko), Miličević.