Jović iz kaznenog udarca donio Širokom Brijegu tri boda nad Veležom

Malo tko je mogao očekivati da će gol Jovića iz kaznenog udarca u 10. minuti biti i jedini u dvoboju Širokog Brijega i Veleža. Unatoč brojnim prigodama u nastavku utakmice ispostavilo se, međutim, kako je to bio gol vrijedan tri boda za „Plavo-bijele“.

Bagarić je barem još u tri navrata bio u matnim pozicijama, no nije se uspio upisati među strijelce. U 9. minuti napadač domaćih išao je sam prema golu Veleža, ali je Bobić obranio njegov slab udarac. U nastavku akcije, nakon odbijene lopte, Bagarić je ipak uspio iznuditi kazneni udarac kojeg je skrivio Ćosić. Jović je bio precizan s bijele točke, iako je Bobić pročitao u koju će stranu lopta.

Bagarić je u 28. minuti ponovno neprecizan, iz neposredne blizine u istoj akciji pogodio je dva puta vratnice. Također, u 69. minuti Bagarić se našao sam na sedam-osam metara, ali je šutirao ravno u Bobića. Pobjedu „Plavo-bijelih“ mogao je u 86. minuti učiniti uvjerljivojom Jurić, međutim promašio je iz neposredne blizine.

Velež je, na drugoj strani, prijetio preko Berishe u 44. minuti, Hasanovića u 49, Brandaa u 51. i Fajića u 79. Raspoloženi vratar Širokog Zlomislić osujetio je sve te pokušaje „Rođenih“, ostalo je 1:0.

STRIJELAC: 1-0 Jović (10 – 11m).

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić (46. B. Vukoja), Franjić (77. Jurilj), Jović (19. Jurić), Marić, Stanić, Kovačić, Bagarić, Enin. Trener: Karačić.

VELEŽ: Bobić, Manev, Zeljković, Samardžić, Ćosić (46. Zvonić), Brandao, Osmić (75. Behram), Berisha, Hasanović (62. Fajić), Vehabović, Urdinov. Trener: Dudić.

Karačić: Ovo je vrlo bitna pobjeda za nas

-Želim se zahvaliti ljudima koji su nam, unatoč obilnoj kiši, osigurali dobre i kvalitetne uvjete za rad tijekom ovog tjedna, kao i za današnju utakmicu. Mislim kako smo im vratili na najbolji način, a to je pobjeda. Objektivno, u samoj pripremi za ovu utakmicu neke igrače nismo imali na dispoziciji, a onda smo i tijekom utakmice ostali bez Jovića i Ćorića pa smo to morali nekako kompenzirati. Nismo bili dobri u posjedu, momčad Veleža je bila kvalitetnija u posjedu lopte. No, imali smo pogodak prednosti i to nas je dovelo u drugačiju situaciju u odnosu na suparnika. Pokušavali smo kontrama ugroziti gol suparnika, ali nismo uspjeli, iako smo imali nekoliko izglednih prilika. Ipak, sve u svemu, ovo je vrlo bitna pobjeda za nas. Sada nam slijedi stanka u kojoj će nam se vjerujem oporaviti i ozlijeđeni igrači. Momčadi Veleža želim mnogo sreće u nastavku prvenstva, kazao je trener NK Široki Brijeg Toni Karačić na konferenciji za medije nakon današnje minimalne pobjede.