Jare bolje Knešpolje, Buhovo od Crnča, Čerigaj i PDGD poslastica večeri!

Popularna Malonogometna liga mjesnih zajednica Grada Širokog Brijega – Ožujsko 2018. ušla je u posljednji tjedan grupne faze. Natjecanje u skupinama pobjedama su u ponedjeljak zaključile momčadi MZ Jare, MZ Buhovo i MZ Čerigaj.

Momčad Jara prvu utakmicu večeri igrala je protiv čvrste ekipe Knešpolja. U utakmici bez puno golova prva je do vodstva u ranoj fazi utakmice stigla ekipa Jara, nakon što je u 4. minuti utakmice vodeći pogodak zabio kapetan momčadi Marijan Gilja.

Utakmica se igrala taktički i čuvalo se mreže te se na poluvrijeme otišlo s jednom loptom iza Bernarda Glavine, vratara Knešpolja, ali je već u prvoj minuti drugog poluvremena Ivan Buhač zabio za povećanje vodstva Jara. Knešpolje je tada pojačalo napore u napadu, ali ekipa je uspjela zabiti tek utješni pogodak u 27. minuti, kada je precizan bio Matej Ćorić.

Crnač i Buhovo također su igrali dosta čvrstu utakmicu, ali su ipak pala četiri pogotka. Mreže su mirovale većinu prvog poluvremena, a put do vrata Ivana Karačića u 16. je minuti pronašao raspoloženi Hrvoje Topić, koji je i u posljednjoj minuti prvog dijela utakmice zabio za povećanje vodstva te je Buhovo otišlo na predah s dvama golovima prednosti.

Ekipi Crnča nadu u povratak u utakmicu nakratko je vratio Robert Ljubić u 30. minuti, ali već dvije minute kasnije Ivan Ravić zabio je za konačnih 1:3 u korist Buhova.

Posljednji susret večeri igrale su ekipe MZ Čerigaj i MZ Provo-Dobrič-Grabova Draga. Treća utakmica večeri bila je izuzetno atraktivna i, iako također dosta čvrsta, bogatija golovima, a dogodila su se dva preokreta rezultata.

Prva je u vodstvo došla pobjednička momčad Čerigaja, i to tek potkraj prvog poluvremena pogotkom Franje Pavkovića. Suparnička momčad uspjela se vratiti u utakmicu u 30. minuti golom Josipa Bošnjaka, a već dvije minute kasnije bodovi su išli na njihovu stranu nakon zgoditka Ante Marića.

Ipak, Čerigaj se nije predavao te je Tomislav Pinjuh u 37. minuti zabio za izjednačenje, a već minutu kasnije za preokret i pobjedu Čerigaja.

22:00 DOBRKOVIĆI – LJUTI DOLAC

U četvrtak 26. srpnja u 22:00 sati održat će se izvlačenje parova osmine finala, a prve utakmice 16 najboljih momčadi trebale bi se igrati već u petak.