Nakon pobjede nad Borcom, Izviđači iz Ljubuškona nakon 11 godina imaju priliku postati prvaci BiH

LJUBUŠKI – Prošlo je jedanaest godina kada je Izviđač zadnji put bio prvak BiH, ali prošlo je i više od jedanaest godina kada je odigrana jedna ovakva utakmica u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom.

Bila je to nevjerojatna utakmica u kojoj su Izviđač i Borac sve svoje adute stavili na stol. Borac svjestan svoje pozicije, nevjerojatno motiviran, za razliku od utakmice u Banja Luci, ušao u sinoćnju utakmicu. Pobjeda ga je jedino ostavljala u igri. Što napisati za Izviđač, za te mlade momke čiji prosjek starosti je ispod dvadeset godina. Njihovo srce je „veće od Buturovice“, nevjerojatna želja za pobjedom, fanatizam, viteštvo, ali rukometno znanje i sportska zrelost, doprinijeli da se sinoć slavi u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom.

izviđač15052016 2

„Skauti“ odlično otvaraju utakmicu, 3. minuta i već je 3:0, pogađali su Hrtić, Miličević, Rodin. U 10. minuti Izviđač stiže do prednosti od četiri pogotka (7:3), ujedno i najveće prednosti u prvom poluvremenu. Nakon time-out-a Aleksandra Međedovića, trenera Borca, gosti konsolidiraju svoje redove i u 16. minuti poravnavaju rezultat na 8:8. Do kraja poluvremena vodila se prava rovovska bitka za svaku loptu u kojoj je Izviđač imao prednost,a li ne višu od dva pogotka. U završnici prvog dijela Borac je, serijom 3:1, sustigao prednost domaćih rukometaša i na odmor se otišlo s rezultatom 16:16.

U drugom poluvremenu Borac je poveo 17:16 i 18:17, ali tada na scenu stupa fantastični Mario Pavlak. Kao šilo se zabijao u gorostasnu obranu gostiju, „izuvao ih je iz cipela“, zaredom postiže četiri pogotka. Izviđač pravi preokret i u 43. minuti stiže do pet pogodaka prednosti (26:21). Borac se ne predaje, ali ni „Skauti“ ne popuštaju. Huk s tribine ih je nosio, ne zna se ko je više koga „dizao“, publika igrače ili igrači publiku. Sve je na nogama, dvorana gori, „Skauti“ u 47. minuti stižu do najveće prednosti od šest golova (28:22). Nije bilo izgubljene lopte, letjelo se i ginulo za svaku loptu. Borac se ne predaje, sve poduzima ne bili se vratio, spušta prednost domaćih na četiri pogotka u 51. minuti (29:25). Pogocima Maria Pavlak i Josipa Ereša Izviđač ponovno ima šest golova viška (31:25, 55. minuta), slavlje u Gradskoj športskoj dvorani je moglo početi. Do kraja utakmice Borac serijom 3:1uspijeva, tek, ublažiti poraz za konačnih 32:28. Zvuk sirene za kraj utakmice,i vrhunac oduševljenja na parketu i tribinama koje se zadugo nije stišavalo, nikome se nije nigdje žurilo. Svi su htjeli što duže sudjelovati u fešti pobjednika.

izviđač15052016 3

Što reći, koga izdvojiti, ko su bili junaci sinoćnje utakmice? Zaključak je svi. Igrači, stručni stožer, navijači, svi. Međutim, bila bi nepravda ne izdvojiti Maria Pavlaka, koji je u 5. minuti ostao bez svijesti nakon jednog žestokog duela s obranom gostiju, zbog njegove nevjerojatne igre i golova, naročito u drugom dijelu, vodio je i dirigirao igru Izviđača. Njemu uz bok bio je Matej Hrstić, koji je pogađao kad je bilo najkritičnije po rezultat. David Mandić, skupa s Josipom Šarcem, svojom požrtvovnošću davao je ton igri u obrani, dizao je moral kod suigrača i navijača.

Kod gostiju, koji su pljeskom pozdravljeni i na početku i kraju utakmice, najbolji su bili Ratko Nikolić s osam i Stefan Janković sa sedam pogodaka.

U srijedu, 18.05.2016. godine s početkom u 20,00 sati očekuje nas meč odluke između Izviđača i Vogošće. Pobjeda Izviđača vodi do titule prvaka BiH u rukometu, do pete titule, na koju se čeka jedanaest godina. Zato ponovno dođimo svi u srijedu u Gradsku športsku dvoranu.

HRK Izviđač – RK Borac m:tel 32:28 (16:16)

HRK Izviđač: Ivanković (7 obrana, 1 sedmerac), Tolić (5 obrane, 1 sedmerac), I. Ereš, Miličević 1, J. Ereš 4/2, Hrstić 8, Grgić, Mandić 2, Čutura, Jarak, A. Grbavac 4, Šarac 2, Primorac, J. Grbavac 1, Pavlak 8, Rodin 2.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Borac m:tel: Efendić (7 obrana, 2 sedmerca), Ivaniševi (3 obrane, 1sedmerac), Janković 7/1, Vujović 2, Nježić 2, Hušić, Obradović 1, Stanković , Čelić, Šešić, Dumenčić 4, Nikolić 8/3, Smojver, Milošević 4, Glumčić.
Trener: Aleksandar Međedović.

Isključenja: Izviđač 14 minuta, Borac 12 minuta.
Sedmerci: Izviđač 5/2, Borac 6/4.