Izviđač iščupao bodove u završnici susreta i ostvario prvu gostujuću pobjedu u sezoni

Sinoć su rukometaši Izviđač Central osiguranja u Zvorniku, puno teže od očekivanog, pobijedili momčad Drine. Bodove su uspjeli „iščupati“ u samoj završnici utakmice.

Izviđač nije dobro ušao utakmicu, što je ohrabrilo domaćine, koji su držali rezultat u „egalu“ do sredine poluvremena. Rukometaši Drine nisu dopustili „Skautima“ da se rezultatski odlijepe.

Napad Izviđača upao je u „crnu rupu“ između 14. i 24. minute, promašivalo se na „sve strane“, što su rukometaši Drine obilato iskoristili i serijom 7:0 došli do visoke prednosti 13:7 u 24. minuti. Vidjevši da je vrag odnio šalu „Skauti“ su se „trgli“ i do kraja poluvremena uspijevaju spustiti zaostatak na jedan pogodak (14:13).

Početkom drugog dijela domaći su poveli sa dva gola prednosti,(17:15, u 37.minuti) da bi Izviđač poravnao na 17:17 u 41. minuti i poveo 19:18 u 43.minuti. Do posljednjih 5-6 minuta igralo se “gol za gol“ da bi od 54. do 58. minute, serijom 3:1, Izviđač pobjegao na „plus dva“ (22:24), što je bilo presudno, te donijelo prevagu na stranu zvaničnog prvaka BiH. U tim trenucima, kada se lomio rezultat, Mateja Mandića je obranio sedmerac Eldinu Hajdareviću, najubojitijem domaćem napadaču .

Kao po pravilu, najefikasniji rukometaš Izviđača bio je Vedrana Delića s osam pogodaka, četiri pogotka postigao je Nikola Džono, a po tri Gabrijel Mišetić i Duje Maretić.

Eldin Hajdarević postigao osam pogodaka za momčad Drine, Marković je pridodao pet, a Mitrović tri.

RK Drina – RK Izviđač Central osiguranje 24:25 (14:13)

RK Drina: Hrustić 3, Spasojević 2, Joković, Vukojčić, Marković 5, Vidaković, Stefanović 1, Đerić, Čvorić, Ivanović, Popović 1, Mijatović, Cvijić 1, Mitrović 3, Hajdarević 8, Janković.
Trener: Milan Nedeljković

RK Izviđač CO: Grbavac (3 obrana), Mandić (11 obrana, 1 sedmerac), Vukšić 2, Alilović, Kos, Ivanović 1, Jozinović, Bebek, Šoljić 1, Đono 4, Delić 8, Maretić 3, Miličević, Buntić 1, Mišetić 3.
Trener: Mario Bjeliš.

Isključenja: Drina 10 minuta, Izviđač 12 minuta.
Sedmerci: Drina 6/5, Izviđač 4/3.

U sljedećem šestom kolu Izviđač ponovno gostuje, ovaj put kod Slobode u Tuzli. Utakmica u Tuzli se igra, tek, u srijedu, 30.10.2019, jer slijedi stanka zbog reprezentativnih okupljanja.