Izviđač golom razlike poražen na domaćem terenu od Borca u prvoj finalnoj utakmici KUP-a BiH

Prva finalna utakmica KUP-a BiH između rukometaša Izviđač Central osiguranje i banjalučkog Borca m:tel, koja je sinoć odigrana u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, završila je porazom domaćih rukometaša 22:23, poluvrijeme 15:13.

Utakmica između ova dva velika sportska suparnika protekla je u pravoj muškoj igri, s dosta prekreta, lijepih poteza, dosta tehničkih greški, ali i s dosta kontraverznih odluka sudačkog para Kulović/Škaljić, koje su izazvale salve negodovanje gledatelje u dvorani.

Početne minute pripadaju gostima koji preko Daničića i Nježića dolaze do dva pogotka prednosti. Uzvraća Izviđač s četiri vezana pogotka i u 7.minuti i prednost je na njegovoj strani od dva gola (4:2).

Od 10. do 14. minute Borac je agilniji i s četiri vezana pogotka ponovno dolazi do prednosti (5:7). Teniskim rječnikom rečeno sad je „servis“ je bio na strani „Skauta“ koji postižu svoja četiri uzastopna pogotka tako da je prednost prešla na njihovu stranu (10:8, 22.minuta). Do svoje najveće prednosti, od tri pogotka, Izviđač je stigao pogotkom Ivana Miličevića (12:9, 24.minuti). Borac ponovno uzvraća i poravnava rezultat na 13:13 u 29.minuti. Golovima Vedrana Delića i Duje Maretića u posljednjoj minuti prvog dijela na poluvrijeme se odlazi s prednošću Izviđača 15:13.

U drugi dio odličnom igrom kreće Izviđač, dva puta pogađa Nikola Đono i Milana Vukšića i prednost Izviđača je narasla na pet pogodaka (18:13, 35.minuta). Činilo se da bi „Skauti“ mogli uvjerljivo slaviti, ali sljedećih desetak minuta igralo se „gol za gol“ do rezultata 21:17 u 46. minuti. Svakako, u tom periodu igre treba istaći bravurozne obrane vratara Josipa Kvesića, koji je skinuo tri sedmerca rukometašima Borca.

Od 46. minute vrata Borca zaključao je Bojan Ljubišić kome su „Skauti“ do kraja uspjeli „zabiti“ samo jednom. Borac je najprije serijom 4:0, poravnao rezultat na 21:21, da bi u završnici susreta, s još dva pogotka, došao do prednosti s kojom će započeti uzvratni susret, koji se igra u slijedeću srijedu u Banja Luci.

Najefikasniji u redovima Izviđača sa po četiri pogotka bili su Domagoj Alilović i Nikola Đono, triput su uspješni bili Milan Vukšić i Vedran Delić, dok su po dva pogotka postigli Duje Maretić, Josip Čutura i Miljan Ivanović. Vratar Josip Kvesić ponovno je bio odličan s 12 obrana i tri obranjena sedmerca.

Rukometaše Borca do pobjede predvodili su Bojan Rađenović i Milan Dakić sa po šest pogodaka, po dva puta su pogađali: Unčanin, Miljković, Ćelić i Šešić. Bojan Ljubišić je „skinuo“ 12 lopti, a ključne lopte je obranio u završnici susreta.

RK Izviđač Central osiguranje – Borac m:tel 22:23 (15:13)

RK Izviđač: Kvesić (12 obrana, 3 sedmerca), Tolić, Mandić, Miličević 1, Alilović 4, Ivanović 2, M. Mišetić, Čutura 2, Vukšić 3, Đono 4, Primorac, Mataga 1, Maretić 2, Lovrić, G. Mišetić, Delić 3/2.
Trener: Mario Bjeliš.

RK Borac: Ljubišić (12 obrana, 2 sedmerca), Subotić (7 obrana), Unčanin 2/1, Đurđević 1, Daničić 1,Mijatović, Nježić 1, Savić, Lukić, Miljković 2, Knežević, Rađenović 6/2, Ćelić 2, Šešić 2, Buljina, Dakić 6.
Trener: Mirko Mikić

Isključenja: Izviđač 8 minuta, Borac 10 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/2, Borac 6/3.