Izviđač u drugom poluvremenu slomio otpor Sloge

Sinoć su rukometaši Izviđač Central osiguranja u Doboju odigrali jednu dobru utakmicu u kojoj su bili uspješniji od momčadi Sloge, savladavši je rezultatom 31:23, poluvrijeme 16:14. Pobjeda u utakmica protiv dobojske Sloge bila je imperativ za rukometaše Izviđača, što je za njih bila otežavajuća okolnost, porazom bi praktički „otpali“ iz utrke za prvaka.

Prvih petnaestak minuta utakmice protekao je, uglavnom, u ispitivanju snaga i u izjednačenoj igri, da bi od 20. minute pa do kraja poluvremena Izviđač došao do rezultatske prednosti. Najveću prednost, od tri pogotka, „Skauti“ su ostvarili u posljednjoj tridesetoj minuti (16:13), pogotkom Petra Bubala, ali su domaći preko Ivanovića uspjeli smanjiti rezultat na 16:14 s kojim je i okončano prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu redovi Izviđača su se posložili, napad je bio efikasan, a obrana je besprijekorno funkcionirala i prednost „Skauta“ je rasla iz minute u minutu.

U 42.minuti, pogotkom Davida Mandića, prednost je narasla na osam pogodaka (24:16) i utakmica je praktični bila riješena. „Skauti“ ni nakon toga nisu „popuštali“ i do svoje najveće prednosti u susretu stižu u 48.minuti, kada je semafor u dvorani Srednjoškolskog centra u Doboju pokazivao rezultat 27:17 u njihovu korist.

Do kraja utakmice, domaći su uspjeli, tek, izbjeći poraz s dvoznamenkastom razlikom. Na koncu, završilo je pobjedom Izviđača rezultatom 31:23.

Najefikasniji igrač susreta, a time i Izviđača u sinoćnjoj utakmici bio je David Mandić s osam pogodaka. Šest pogodaka postigao je Petar Bubalo, dobro su odigrali Marko Vukić s pet, te Mario Pavlak s četiri pogotka. Svakako prevaga na stranu Izviđača bio je vratar Marko Ivanković „Maka“ sa šesnaest obrana.

Kod domaće momčadi najviše pogodaka postigao je Srđan Gavrić koji je sedam puta bio uspješan.

RK Sloga – RK Izviđač Central osiguranje 23:31 (14:16)

RK Sloga: Bogdanović, Efendić, Pejić 1, Bosić, Alibegović 2, Tulenović 3, Petrušić, Ivanović 2/1, Maričić, Uljarević, Gavrić 7, Karanović, Mišanović 3, Milojević 4, Vještica 1, Maksimović.

Trener: Panić Darko.

RK Izviđač CO: Ivanković (16 obrana), Kvesić, Budalić, Miličević, Mišetić, Alilović 2, Mandić 8/1, Marković, Čutura, Leković, Bubalo 6, Kaluđerović 3, Vukić 5, M. Pavlak 4/1, Vučić 3.

Trener: Silvijo Ivandija.

Isključenja: Sloga 2 minuta, Izviđač CO 6 minuta.
Sedmerci: Sloga 3/2, Izviđač CO 1/1.