Igokea sa 28 poena razlike vratila košarkaše Širokog kući

U prvom kolu Lige za prvaka ekipa Dragana Bajića je u Laktašima deklasirala goste iz Širokog Brijega i trijumfirala sa 28 poena razlike.

Širokobriježani su u prvij četvrtini odlično parirali aktualnom prvaku BiH, sredino perioda došli u vodstvo‚ 12:13, nakon što je Mateo Čolak zatresao konstrukciju fenomenalnim zakucavanjem sa dvije ruke, da bi u sljedećem napadu pogodio za tri poena.

Vuk Radivojević je kapetenski “povukao” ekipu, pa su izabranici Dragana Bajića do kraja četvrtine imali šest poena prednosti, 25:19.

U drugom periodu “Igosi” su nastavil u istom ritmu i na poluvrijeme otišli sa 20 poena razlike, 52:32.

Široki ni u drugom poluvremenu nije našao rješenje za igru Igokee, koja je u trećoj četvrtni otišla na “plus” 30, a ne kraju trijumfirali sa 28 poena prednosti.

IGOKEA – ŠIROKI 91:63 (25:19, 27:13, 21:11, 18:20)

STRIJELCI

IGOKEA: Artis 8, Gajić 7, Glogovac 5, Radivojavić 8, Rikić 10, Ponjavić 14, Nikolić 6, Milošević 5, Jevtović 13, Ilić 2, Ljubičić 13.

ŠIROKI: Čolak 11, Kromer 11, Junaković 10, Mejkon 18, Zubac 2, M. Drežnjak 6, Batinić 3, Lončar 2.