Gyirmot preko jedanaesteraca uzeo Širokom Brijegu 7. Istria Winter kup

Široki Brijeg nije uspio podići trofej namijenjen pobjedniku 7. Istria Winter kupa nakon što je u finalu poražen 6:7 nakon izvođenja jedanaesteraca od Gyirmota.

“Plavo-bijeli” su došli u vodstvo u 15. minuti preko Repića koji je pospremio povratnu loptu u mrežu iza leđa vratara Gyirmota. U završnici prvog poluvremena (41.) Mađari su došli do poravnanja preko Tančika, a onda u sami smiraj utakmice, u 86. minuti preko Novaka i do potpunog preokreta (1:2). Priči, međutim, tu nije bio kraj i Široki je u drugoj minuti sudačke nadoknade preko Bralića uspio doći do poravnanja pa su pobjednika turnira odlučivali jedanesterci.

Posljednjeplasirana momčad mađarskog prvenstva u tome je bila s(p)retnija i na kraju slavila sa 7:6 te obranila naslov pobjednika.

JEDANAESTERCI: 3:2 Krstanović, 3:3 Novak, 4:3 Ivanković, 4:4 Vaas, 5:4 Čabraja, 5:5 Bori, 6:5 Bralić, 6:6 Veres, 6:7 Szegi.
ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Ćorluka, Brekalo, Kožul, Barišić – Miličević, Lončar, Zlomislić – Menalo, Repić, Wagner. Trener: Goran Sablić.

KONAČAN POREDAK: 1. Gyirmot, 2. ŠIROKI BRIJEG, 3. Novigrad, 4. Kapfenberg, 5. Aluminij, 6. Gošk.