Gruđanke “razvalile” Miru u uzvratnoj utakmici četvrtzavršnice KUP-a BiH

Uzvratna utakmica četvrtzavršnice KUP-a BiH je donijela još jednu pobjedu braniteljica naslova te plasman na 4.uzastopni završni turnir KUP-a BiH.

Od samog početka utakmice Gruđanke su igrale brzo i efikasno tako da je već u 10.minuti rezultat glasio 10:3. I ostatak prvog poluvremena je nastavljen u slinom tempu te je poluvrijeme završeno rezultatom 29:14.

U drugom poluvremenu su više igrale mlade grudske rukometne nade koje su uspjele povećati konačni rezultat na konačnih +22.

Dogovorom dva kluba Prijedorčanke ostaju večeras u Grudama te će sutra u 14.00 sati iste ekipe odigrati i utakmicu 16.kola Premijer lige BiH.

HŽRK Grude – ŽRK Mira Prijedor 52:30(29:14)

HŽRK Grude: Ana Križanac, Anđela Milas, Amanda Marić 11, Nikolina Čutura 10,Chiara Rimac 1, Ana Nikić, Ana Vrančić 5, Gabriela Gudelj 8, Matea Bandić, Andrea Prusina 6, Martina Kraljević 3, Klara Mikulić 4, Anđela Boras 1, Ana Kondža 2,Martina Vukanović 1, Lara Šimić

Trener: Zlata Zubac