Gradac novi prvak turnira MZ općine Posušje 2016.

POSUŠJE – Odigrana je finalna utakmica turnira mjesnih zajednica, sela, zaselaka i gradskih četvrti općine Posušje između Čitluka i Graca. Atmosfera je bila sjajna, a čini se da su navijači Graca dobili bitku na tribinama.

KRONOLOGIJA:

Tribine su bile ispunjene do posljednjeg mjesta, i prema našim procjenama ovu utakmicu gledalo je 2000 ljudi.

U prvih 5 minuta Čitluk bolje stoji na terenu i stvara dvije dobre prilike preko brzonogog Josipa Mandurića, ali vratar Graca odlično reagira i brani udarce. Čitluk jako organizirano igra obranu i Gradac teško dolazi do šansi. Završeno je prvo poluvrijeme rezultatom 0-0 uz dosta opreznu igru i jednih i drugih.

Napeto je bilo i u drugom poluvremenu, jedna greška ili sjajan individualni potez bi mogao riješit utakmicu.

fpmnl5820161

Na svaku sudačku odluku se burno reagira, u jednu ruku razumljivo jer ulog je velik. Utakmica se zaoštrava sa par grubih prekršaja. 7 minuta do kraja i dalje na semaforu stoji početnih 0-0.

Gooool, Gradac 5 minuta prije kraja preko Zvonimira Begića postiže pogodak za 1-0.

Gooool, na 1-1 izjednačava Marin Crnogorac sjajnim driblingom i udarcem u suprotni kut 2 minute prije kraja.

Ponovo gol, Zvonimir Begić pogađa iz slobodnog udarca i dovodi Gradac na korak do naslova.

Gotova je utakmica, Gradac je novi prvak turnira mz općine Posušje 2016.

U utakmici za treće mjesto Marasov Brig je pobijedio Meljakušu 4-0. Po dva gola postigli su Karlo Pišković i Nikola Leko.