Gosti iz Čačka dobro se proveli na Pecari i kući odnijeli pobjedu

Košarkaši Širokog doživjeli su neugodan poraz od vodeće momčadi ABA 2 lige Borca iz Čačka s rezultatom 74:93.

Iako je na Pecaru stigla vodeća momčad ABA 2 lige, nešto raniji termin utjecao je da posjeta u dvorani na Pecari bude znatno manja nego je to uobičajeno.

Početak utakmice je protekao u dosta izjedančenom tonu, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, sve dok se Širokobriježani nisu u drugom dijelu druge četvrtine odvojili sjajnom serijom Matea Drežnjaka na osam razlike (19:11).

Ubrzo su nakon toga gosti iz Čačka uzvratili serijom 10:2 i došli do izjedanečenja (21:21). Ali u samom kraju prve dionice Karačić i Dario Drežnjak postižu bitne poene i Široki dobiva ovu četvrtinu s 27:21.

Široki nije ispuštao vodstvo ni u drugoj četvrtini sve do pred sami kraj ove dionice. Gosti iz Čačka bi se znali približiti na jedan ili dva razlike, ali ubrzo bi se domaći opet odvojili na pet ili šest razlike.

Ipak gosti rade seriju od 8:0 i prelaze u vodstvo nakon dugo vremena (42:45). A prvo poluvrijeme se završava izjednačenim rezultatom (46:46) nakon što je Zubac pogodio za izjednačenje.

Nastavak susreta nešto bolje su otvorili igrači Borca. U prvih nekoliko minuta treće četvrtine održavali su prednost od nekoliko poena razlike, a sredinom ove dionice odvajaju se i na 14 koševa prednosti.

Ranije su napravili seriju od čak 11:0, što je uvelike utjecalo i na pad samopozudanja kod Širokobriježana.

Široki nije imao pravi odgovor u tim trenucima na sjajnog krilnog centra Đorđa Majstorovića koji je pogađao iz gotovo svih pozicija i odlično razigravao svoje suigrače. A velike probleme radio je i bek šuter Uroš Čarapić.

Na kraju se ova dionica završila uz prednost od 10 razlike za goste iz Čačka (62:72).

Gosti su nastavili sa odličnom igrom i u posljednjoj dionici i nisu dopustili Širokom nikakve izglede za bilo kakvo približavanje. Štoviše još su više “dodali gas” i odvojili se u jednom dijelu i na velikih plus 20 (64:84) i tu su prednost znalački sačuvali do samoga kraja.

Igra Širokobriježana bila je puna tehničkih grešaka i nepovezane igre u napadu, dok su Čačani pokazali zašto su trenutno vodeća momčad u drugoj ABA ligi samo jednim porazom u devet kola.

Širokobriježani su pokušavali pred kraj smanjiti veliku prednost gostiju, ali značajniji iskorak nisu uspjeli napraviti. Na kraju se utakmica završila pobjedom Borca uz rezultat 74:93.

Kod Širokog najbolji su bili braća Mateo (15 koševa 6 asistencija i 4 skoka) i Dario Drežnjak sa 14 koševa i 5 skokova. Dobru igru pružio je i kapetan Jure Zubac s 14 koševa. Ostatak momčadi nije pratio tu razinu.

Kod gostiju najbolji dojam su ostavili Majstorović (20 koševa) i Čarapić (20 koševa, 7 skokova i 3 asistencije) a s dobrom igrom i dvoznamenkastim učinkom pridružili su im se i Jones (16 koševa) i Đoković s 14 koševa.

Široki u idućem kolu gostuje u Sutjeci, dok Borac na svome terenu dočekuje beogradski Dynamic.