ŠIROKI BRIJEG – Nogometaši Mladosti odigrali su najbolju utakmicu u sklopu dosadašnjeg dijela priprema pred nastavak sezone, te u četvrtom nastupu ostvarili drugu pobjedu. Širokobriježani su na igralištu SRC-a “Musa-Karačić” s 3:1 bili bolji od Veleža iz Nevesinja, inače člana Druge lige Republike Srpske.

Nevesinjci su ipak prvi poveli nakon što je njihov najbolji igrač Goran Prodanović u 18. minuti zabio gol iz slobodnjaka s kojih 35 metara. Lopta je pogodila živi zid, promijenila smjer i prevarila vratara Brkića, premda ostaje dojam da je domaći čuvar mreže mogao bolje reagirati.

mladostvelež-28022016-18

Igrala se 29. minuta kada je stiglo izjednačenje. Mateo Kovačić je s 20-tak metara šutirao iz poluvoleja, vratar gostiju odbio loptu, međutim na pravom mjestu se našao Tomislav Pinjuh – Mrva i izjednačio na 1:1.

U samoj završnici prvog poluvremena Karačić je izvrsno ubacio iz kornera, Andro Hrkać na prvoj vratnici bio najviši i prebacio na drugu gdje je pravovremeno utrčao David Galić i zabio za 2:1 tako da je vezna linija Mladostaša kreirala preokret u današnjoj utakmici.

mladostvelež-28022016-11

Mladost je u drugom dijelu bila dosta bolja, ali je treći zgoditak viđen tek u posljednjoj minuti kada Matej Ćorić pogađa iz kontre. Isti igrač je imao još jednu kolosalnu priliku, ali je pogriješio pri pokušaju loba suparničkog vratara. Također, u prilikama su se nalazili i Nuić, te Martinović, dok su momčadi Mladosti dva gola poništena zbog navodnih zaleđa, premda su dosta dvojbene bile i situacija kada je zabio Josip Bošnjak a isto tako nedugo nakon toga Andro Hrkać.

Mladost će u sljedećih tjedan dana odigrati prijateljske utakmice protiv Brotnja u Čitluku, odnosno s Kamešnicom u Širokom Brijegu.