Aktualni prvak BiH Široki, polako kreće i ove sezone pokazivati kako bi mogao biti “tvrd orah” za sve koji mu se odluče suprotstaviti na domaćem parketu. Tako da je večeras pred odlično popunjenom dvoranom na Pecari se poigrao s Igokeom iz Laktaša, te slavili na kraju rezultatom 76:63.

Ekipa trenere Vlašićeva od početka susreta uzela je inicijativu na parketu i nisu željeli da zadnje minute budu te kao često do sada odlučujuće. Publika kao i do sada “na nivou” zadatka i dodatni vjetar u leđa za svaku akciju.

Iako je prva četvrtina je bila izjednačena po igri, nakon zagrijavanja domaći dečki u drugoj četvrtini kreću s odličnom igrom, koš za košom i Igokea polako gubi koncentraciju što Široki dobro koristi i na odmor se odlazi rezultatom 48:25.

U nastavku Igokea se pokušava “prišlepati” i smanjiti zaostatak ali nije bilo dovoljno snage, niti su domaćini dozvolili da se razmašu i olako prokockaju visoku prednost kad je večer raspoloženim šuterima Širokog bila naklonjena.

Mateo Čolak sa 16 poena predvodio je redove Širokog, dok se kod Igokee istaknuo Nemanja Nikolić sa 15 poena.

U idućem susretu, košarkaši Širokog gostuju kod Mladosti.