HKK Široki pobijedio je na svojem parketu KK Gradina Srebrenik rezultatom 85:77 u okviru 10. kola Prvenstva BiH.

Momčadi su podjednako ušle u utakmicu i iako je Široki većinu vremena imao po nekoliko poena prednosti, i Gradina je sredinom prve četvrtine u jednom trenutku došla do vodstva od 10:11. No, domaćini su se nakon toga probudili i odradili dobru šutersku seriju tako da je prva četvrtina otišla u korist Širokog rezultatom 27:17.

Drugu četvrtinu bolje su otvorili gosti, dok su Širokobriježani dosta griješili u igri. Momčad Gradine smanjila je zaostatak na 27:21, a onda Ivan Karačić tricom otvara dobru seriju Širokog. Domaćini su tri i pol minute prije kraja druge četvrtine imali vodstvo i od 16 razlike i činilo se kako će ovo biti još jedna lagana utakmica za Široki, ali gosti su se uspjeli vratiti i smanjiti zaostatak. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 44:38.

Široki je držao prednost veći dio treće četvrtine, ali četiri minute prije kraja gosti pojačavaju tempo i prelaze u vodstvo. Igrači Danijela Jusupa uz dobru podršku publike uspjeli su vratiti prednost na svoju stranu, ali na kraju je treća četvrtina završila neriješeno – 64:64.

Posljednji period igre bio je vrlo neizvjestan. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a Široki je dvjema tricama Batinića i koševima D. Drežnjaka došao na 11 poena prednosti (85:74).

U redovima Širokog najefikasniji bio je Dario Drežnjak s 20, Goran Filipović dodao je 13 uz 11 asistencija, a kod gostiju Dejan Bjelić ubacio je 24 poena, dok je bivši igrač Širokog Marko Prskalo ubacio 9.

Na poluvremenu utakmice održano je javno izvlačenje nagradne igre pod nazivom “Kreće igra iz snova, sa Širokim do Pežoa”, u kojoj se moglo osvojiti: motorno vozilo marke “Peugeot 208″, putovanje za dvije osobe, PlayStation 4, televizor, hladnjak, karaoke bluetooth zvučnik, bicikl, tablet, mobiteli, pametni sat, te razni poklon paketi.

Najsretniji u ovoj nagradnoj igri bio je Tihomir Miličević, koji je u subotu postao ponosnim vlasnikom Peugeot 208 1.4 HDI.