Košarkaši Širokog večeras su na svom parketu u posljednjoj ovosezonskoj domaćoj utakmici pokazali odličnu igru protiv Bošnjaka i nanijeli im poraz rezultatom 88:70.

Domaćini su u susret ušli maksimalno motivirano, tako da su već nakon prve četvrtine imali velikih 22 poena prednosti. Bošnjaku je malo što polazilo od ruke u prvom poluvremenu, pa su protivniku dozvolili da za 20 minuta postigne čak 60 poena.

U nastavku su gosti iz Hadžića malo umirli te zaigrali dosta ozbiljnije, ali prednost Širokog je bila prevelika, i bilo je kasno za napraviti nešto ozbiljnije.

Košarkaše Širokog su predvodili Mateo Čolak i Mateo Drežnjak koji su upisali po 17, dok je Ivan Karačić ubacio 12 poena.

U redovima Bošnjaka najefikasniji su bili Amir Dovadžija sa 15 i Mahir Ferhatbegović sa 12 postignutih poena.