Favorizirano Celje minimalnim rezultatom jedva izvukao pobjedu nad rukometašima Sloge

LJUBUŠKI – Izviđač je u drugom kolu SEHA lige, u solidno popunjenoj dvorani u Ljubuškom, poražen od favoriziranog Celja 31:32.

Bh. prvak je vodio većinu prvog poluvremena, u neizvjesnom nastavku dodatno je pritisnuo gas i bio u prilici upisati veliku pobjedu, no u završnici je ponestalo koncentracije.

Izviđač je u 14. napravio seriju 5:0 i otišao na 6:3, no Slovenci su se vratili pa se do kraja prvog dijela igralo gol za gol. Izviđač je do odmora ipak sačuvao prednost, 15:14.

U 34. minuti Slovenci se vraćaju u vodstvo (16:17), no Ljubušaci zatim prave seriju i u 41. minuti odlaze na plus 5 (24:19).

Slovenci se serijom 5:0 vraćaju u igru i u 47. minuti poravnavaju (25:25), nakon čega se do kraja igra u egalu.

Deset sekundi prije kraja Gal Marguc je sa linije sedam metara završio dramu koju je po našem dojmu presudilo iskustvo gostiju.

Za pobjedu Slovenaca najviše su dali Miha Zarabec i Blaž Janc sa po 7 i 6 golova, dok je Ljubušake nosio Matej Hrstić sa 8.

Na tribinama su se našli i bivši hrvatski izbornik Slavko Goluža te bivši nogometni reprezentativac, sada trener, Robert Jarni.