EH TAJ NOGOMET: Nogometaši Širokog u četiri dana dvaput poraženi od Željezničara

Nogometaši Željezničara pogotkom u 90. minuti slavili su protiv Širokog Brijega 1:2 u derbi susretu 17. kola Premijer lige BiH igranom pred oko 2.000 gledatelja na stadionu Pecara.

Široki je imao otvaranje iz snova, već u 3. minuti Luka Menalo je iskoristio gužvu u šesnaestercu i pogodio za 1:0. Domaći su se nakon postignutog pogotka povukli što je su gosti iz Sarajeva iskoristili te je Saša Kajkut u 16. minuti pogodio za izjednačenje. U nastavku su ”Plavo-bijeli” imali dvije izgledne prilike, no Lončar i Baraban nisu bili precizni te se na odmor otišli pri rezultatu 1:1.

U nastavku susreta Široki je pojačao tempo te opsjedao protivnička vrata, a Menalo je u 64. minuti zatresao vratnicu, a odmah nakon toga Begonja je pucao tik uz vratnicu. Domaći su pritiskali do samog kraja susreta, lopta nije htjela u mrežu, a onda je u 90. minuti uslijedio šok na Pecari. Željezničar je iz kontre pogodio za preokret i pobjedu koja im je donijela čelno mjesto na premijerligaškoj ljestvici. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Žerić.

Željezničar je tako u četiri dana dva puta slavio na Pecari. U četvrtak je u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH slavio s minimalnih 0:1. Ove momčadi sastaju se u srijedu na Grbavici u uzvratnom susretu Kupa.