Do kraja susreta neizvjesna utakmica Kaknja i Širokog otišla u korist domaćina

Ekipa Kaknja savladala je Široki na domaćem parketu u okviru trećeg kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine rezultatom 81:79.

Prvi period igre pripao je domaćem timu rezultatom 27:24, dok se na odmor otišlo pri neriješenom rezultatu 46:46.

Treća četvrtina donijela je i najmanje poena u ovom susretu, svega 27, a gosti su ovaj period igre riješili u svoju korist rezultatom (12:15) i u završnih 10 minuta ušli sa tri poena prednosti.

Kada je Drežnjak pogodio za 73:75, malo ko je u dvorani KSC Kakanj vjerovao da ekipa Benjamina Šabića može do pobjede, a onda su odlični Arslanagić i Đorđević pogodili trice za prednost Kaknja od 79:75. U nastavku je Kraljević smanjio na 79:77 i donio još više neizvjesnosti u ovaj odlični susret, a onda je Arslanagić uzvratio za 81:77. Filipović je na drugoj strani pogodio za 81:79 i Široki je imao još napad za produžetke ili pobjedu, ali ekipa Kaknja se obranila i nije dopustila da izgubi susret u posljednjim trenucima.

Kakanjce je do pobjede vodio odlčni Adnan Arslanagić sa 27 poena, šest skokova i šest asistencija. Jovan Đorđević je dodao 15 poena, dok je poen manje ubacio centar Refik Bašić. Na drugoj strani je Filip Kraljević ubacio 21 poen , dok je Josip Batinić postigao 13 poena.