DERBI U POSUŠJU: Kočerin i Rodoč 1 u velikom finalu Lige Hercegovine

U četvrtak navečer su u Posušju na igralištu OŠ Ivana Mažuranića odigrani polufinalni susreti Lige Hercegovine. Blizu 3000 gledatelja još jednu večer je moglo uživati u odličnom malom nogometu.

U prvoj polufinalnoj utakmici sastali su se Rodoč 1 (Mostar) i domaća ekipa Gradac (Posušje).

Iako su Mostarci važili za favorite u ovom susretu, ponajprije zbog braće Suton, ekipa Graca igrala je ravnopravan nogomet. Gradac je prvi i poveo u 15. minuti utakmice. Nakon jedne ukradene lopte, na radost domaćih navijača, u solo akciji siguran realizator bio je najbolji igrač Graca Zvonimir Begić.

Slavlje Gračana nije potrajalo dugo. Samo tri minute kasnije, pri kraju prvog poluvremena, rezultat poravnava Luka Suton.

I drugo poluvrijeme igrao se vrlo dobar nogomet s nekoliko prilika na obje strane, s tim što je Gradac imao dvije najbolje na utakmici. Ali zakazala je njihova realizacija.

I kako to biva, kazna stiže na drugoj strani. Brza kombinacija braće Suton, Luka ostavlja loptu za Josipa koji milimetarski preciznim udarcem od stative šalje loptu u gol za 2:1.

Gradac je nakon primljenog gola podigao tempo igre i tražio izjednačujući gol, a do njega je došao pet minuta prije kraja. Poletni Dominik Begić prošao je mlađeg brata Sutona – Luku te šalje jaku loptu na drugu stativu koju spremno dočekuje i šalje u praznu mrežu Veselko Begić za izjednačenje i veliko slavlje domaćih navijača. Do kraja je Rodoč 1 pokušao doći do pobjede s igračem više na terenu, ali se Gradac uspio obraniti tako da su o pobjedniku ponovno odlučivali kazneni udarci.

Nakon kaznenih udaraca pobjedu je odnijela momčad Rodoča 1 rezultatom 6:5.

U drugom susretu na teren su izašli Kočerin (Široki Brijeg) i Ružići (Grude).

Kočerin je bolje otvorio susret i imao nekoliko izglednih prilika ali ponajbolji vratar na ovom turniru Petar Bracić odlično je odrađivao posao na golu Ružića.

Ružići su svoju priliku dočekali u 16. minuti susreta kada ih u vodstvo nakon jedne osvojene lopte na sredini terena dovodi Ivan Logara.

Ipak, Ružićani nisu uspjeli izdržati sve nalete Kočerinjana koji do kraja poluvremena preko Maria Mikulića koji postiže dva brza gola uspjevaju preokrenuti rezultat u svoju korist.

Kočerin je i u nastavku više prijetio a prijelomni trenutak utakmice bilo je isključenje Stipe Mikulića pri kraju susreta.

Do kraja mrežu Ružića pogađa prvo Ivan Vukoja da bi posao završio najbolji pojedinac susreta Mario Mikulić svojim trećim golom na utakmici za konačnih 4:1.

Finalna večer je na rasporedu u petak. Prvo slijedi utakmica za treće mjesto u 20.30 sati između momčadi Graca i Ružića, a u 21:45 veliko finale 15. izdanja Lige Hercegovine između Rodoča 1 i Kočerina.

Podsjećamo, iz Športskog saveza općine Posušje, koji uz športsku udrugu Liga Hercegovine organizira završni malonogometni turnir, stigla je potvrda kako na večerašnje finale Lige Hercegovine stiže Zlatko Dalić, izbornik hrvatske nogometne reprezentacije.