Cromer sa 28 poeana predvodio ekipu Širokog na gostovanju u Kaknju i koraku ka plasmanu u Ligu 6

Ekipa Damira Vujanovića je bolje otvorila susret i nakon prve četvrtine imala prednost od četiri poena (17:21). I drugi period igre pripao je Širokobriježanima (15:19) koji na odmor odlaze sa osam poena prednosti (32:40).

Samo dvije minute i 30 sekundi bilo je potrebno ekipi Josipa Pandže da u trećem periodu preokrenu rezultat (45:43), a onda je očito umor savladao ekipu Kaknja kojoj već duži period nedostaju tri jako važna igrača Željko Palavra, Eldar Merdanović i Danilo Negovanović. Širokom je pripao i treći period igre i u zavšrnih 10 minuta gosti ulaze sa 10 poena prednosti.

Nošeni sjajnom podrškom sa tribina Kakanjci su u posljednjim sekundama susreta imali i priliku da izjednače rezultat i susret odvedu u produžetak, ali Božović nije uspio poentirati i gosti su slavili rezultatom 82:80.

Vrijedi napomenuti kako je sudački trojac u ovom susretu Bijedić-Nikšić-Palo napravio nekoliko grešaka na štetu domaćeg sastava, nakon čega je trener Kaknja burno reagirao, a onda je maknut sa parketa na 6 minuta i 35 sekundi do kraja susreta.

Ovo je bio prvi poraz ekipe Kaknja na domaćem terenu u ovoj sezoni.

Široki je do pobjede vodio Cromer sa 28 poena dok je Mateo Čolak ubacio 17 poena.

U ekipi Kaknja Milivoje Božović je ubacio 26 poena uz 9 skokova. Ermin Dedić je ubacio 20 poena, a Adam Mirković i Adi Zahiragić po 10 poena.

KAKANJ – ŠIROKI 80:82 ( 17:21, 15:19, 20:22, 28:20)

KAKANJ: Dedić 20, Talić 8, Mešinović, Muflizović, Delibašić, Zahiragić 10, Pirić, Maksimović 4, Tepić, Mirković 10, Božović 26, Buza 2. Trener: Josip Pandža.

ŠIROKI: Naletilić 4, Soldo, Lončar 8, Mikulić 3, Cromer 28, Čolak 17, Zubac 1, Sušak, Karačić 6, Drežnjak M 5, Drežnjak D 7, Batinić 3. Trener: Damir Vujanović.