Zagoričani i Vidovo Polje prvi četvrtfinalisti Lige Hercegovine 2015.

Nogomet Sport

lh 25082015 6
LJUBUŠKI – Predstavnik općine Livno – momčad Zagoričana i predstavnik općine Stolac – Vidovo Polje igrat će u četvrtfinalu Lige Hercegovine 2015..

Četvrtfinalne susrete obje momčadi izborile su zasluženo večerašnjim pobjedama protiv Čeljeva – predstavnika općine Čapljina i Sarajlija predstavnika općine Tomislavgrad.

U prvoj utakmici večeri sastali su se Zagoričani i Čeljevo. Zagoričani su bolje ušli u utakmicu i već u devetoj minuti vodili 2:0. Nakon vodstva došlo je do laganog opuštanja što momčad Čeljeva koristi i već u 14-oj minuti je 2:2. Do kraja prvog poluvremena obje momčadi smiruju igru i na odmor odlaze izjednačenim rezultatom. Zagoričani, kao i na početku prvog poluvremena, puno bolje ulaze u drugo poluvrijeme i u 24-oj minuti povisuju na 3:2. Čeljevo nešto pokušava, ali Zagoričani stoje puno bolje na terenu sve do dvije minute prije kraja kada Čeljevo izvodi golmana i ubacuje petog igrača. Međutim, očito je bilo da momčad Čeljeva nije uigrala tu kombinaciju što Zagoričani koriste i postižu gol za konačnih 4:2. Zagoričani bolji i idu dalje. Od Čeljeva smo očekivali više.

lh 25082015 4

Stadion malih športova Ljubuški
Suci: Romeo Primorac i Marin Pavlović
Delegat: Goran Skoko

Čeljevo: Draženko Jurković, Dario Mustapić, Mladen Đondraš, Mario Karačić, Tomislav Meljanac, Marko Jerkić, Ilko Markota, Darko Krndelj i Neđo Raguž. Predstavnik kluba: Dalibor Brkić

Zagoričani: Marko Ivković, Goran Ivković, Nikola Ivković, Matej Ivković, Ivo Krišto (Ljubomir), Ivo Krišto (Darinko), Zlatko Mihaljević, Jozo Krišto, Goran Kelava i Pero Krišto. Predstavnik kluba: Stipe Krišto

Čeljevo – Zagoričani 2:4 (2:2)

0:1 – Pero Krišto (6), 0:2 – Ivo(D) Krišto (9), 1:2 – Mladen Đondraš (11), 2:2 – Dario Mustapić(14),
2:3 Krišto(D) Ivo (24), 2:4 – Nikola Ivković (39)

U drugoj utakmici večeri sastali su se predstavnik općine Stolac – Vidovo Polje i predstavnik općine Tomislavgrad – Sarajlije. Bila je to utakmica koja je odlučena u prve tri minute. S dva gola Nikole Katića već u trećoj minuti Stočani su vodili 2:0. I pored sigurnog vodstva Vidovo Polje i dalje napada i u 11-oj minuti Nikola Katić postiže svoj treći gol i dovodi Vidovo Polje u vodstvo od 3:0. S tim rezultatom se otišlo i na odmor. Nakon prvog poluvremena vidjelo se da je Vidovo Polje mnogo bolja momčad i da Sarajlije teško što mogu učiniti u drugom poluvremenu. Golovima Ivana Perića i Borisa Katičića u 25-oj i 26-oj minuti Vidovo Polje odlazi na nedostižnih 5:0. Nakon toga igrači obje momčadi su izgubili volju za ozbiljnijom igrom i tek pri kraju susreta s dva gola Antonia Sladoja Sarajlije smanjuju na 5:2. Po onome što se moglo vidjeti na utakmici Vidovo Polje bit će vrlo ozbiljan suparnik predstavniku Ljubuškog u četvrtfinalu koje je na programu u utorak u 21,30 sati. Bit će burno i u gledalištu jer Stočane prati tridesetak žestokih navijača koji navijaju 40 minuta bez prestanka. Dakle, u utorak nas očekuje teška borba i na terenu i na tribinama.

Prije početka druge utakmice turnir je službeno otvorio predsjednik Općinskoga vijeća Ljubuški Tihomir Kvesić koji je svim sudionicima zaželio dobrodošlicu u Ljubuški, te izrazio nadu da će turnir proteći u fer, korektnoj i športskoj borbi.

lh 25082015 7

Vidovo Polje: Nikola Raguž, Ilija Subašić, Nikola Katić, Boris Katičić, Andrija Stanković, Bojan Petrović i Ivan Perić. Predstavnik kluba: Andrija Stanković

Sarajlije: Matej Perković, Antonio Sladoja, Jure Landeka, Mario Jurič, Ivan Budimir, Stojan Sladoja i Stipe Lučić. Predstavnik kluba: Ilija Mašić.

Vidovo Polje – Sarajlije 5:2 (3:0)

1:0 – Nikola Katić(2), 2:0 – Nikola Katić(3), 3:0 – Nikola Katić (11), 4:0 – Ivan Perić (25), 5:0 – Boris Katičić (26), 5:1 – Antonio Sladoja (38), 5:2 – Antonio Sladoja (39)