VIDEO – FOTO : Porazom od Sarajeva, Široki izgubio prvo mjesto na tabeli PL BiH

Nogomet Sport

sarajevoširoki26042015 0
SARAJEVO – Nogometaši Sarajeva savladali su Široki Brijeg u derbiju 24. kola BH Telecom Premijer lige BiH s minimalnih 1:0.

Već u petoj minuti Blaž Slišković bio je primoran izvršiti prvu izmjenu. Povrijeđenog Borisa Pandžu zamijenio je Josip Barišić.

U 11. minuti iz prve prave prilike Sarajevo dolazi u vodstvo. Odličan centaršut Harisa Duljevića sa desne strane iskoristio je Krste Velkoski koji udarcem glavom uz pomoć prečke postiže pogodak za 1:0.

[wpdevart_youtube width=”800″ height=”500″ autoplay=”0″ theme=”dark” loop_video=”0″ enable_fullscreen=”1″ show_related=”1″ show_popup=”0″ thumb_popup_width=”213″ thumb_popup_height=”128″ show_title=”1″ show_youtube_icon=”1″ show_annotations=”1″ show_progress_bar_color=”red” autohide_parameters=”1″ set_initial_volume=”false” initial_volume=”100″ disable_keyboard=”0″]LU8JJykFlTI[/wpdevart_youtube]

Osam minuta kasnije u povoljnoj situaciji ponovo se našao Velkoski koji ovog puta nije najbolji zahvatio loptu. Prvi ozbiljan napad na utakmici gosti su kreirali u 35. minuti kada je Zakarić loptu ubacio pred gol Sarajeva, a oprezni Matej Delač dobro reagovao.

U 47. minuti Benko šutira glavom nakon kornera, a loptu sa gol linije izbacuje oprezni Stipo Marković. Dobru priliku gosti su propustili u 59. minuti nakon ubačaja Zakarića za Wagnera sa lijeve strane. Petnaest minuta prije kraja Leon Benko odličnim udarcem pogađa prečku gostujućeg gola. Potom je prijetio i rezervni igrač Alispahić čiji je udarac obranio Antonio Soldo.

U 84. minuti nadomak pogotku ponovo je Leon Benko čiji udarac odlazi tik pored stative gostujuće gola.

Sarajevo – Široki 1:0 (Velkoski 11)

Sarajevo: Delač, Barić, Stojčev, Velkoski, Tatomirović, Duljević, Benko, Berberović, Cimirot, Puzigaća, Radovac.

Široki: Soldo, Džidić, Pandža, Ćorić, Zakarić, Landeka, Wagner, Ćorluka, Kožulj, Plazonić, Marković.

Izvor vijesti: Klix.ba