VIDEO – FOTO: Održan košarkaški spektakl u gradu na Lištici – “Streetball Široki Brijeg 2015.”

Košarka Sport

ŠIROKI BRIJEG – U nedjelju, kasnu na večer, završen je treći po redu košarkaški turnir “Streetball Široki Brijeg 2015.”.

Mnogobrojni gledatelji imali su priliku ovaj vikend u ova tri dana uživati u košarkaškim majstorijama vrhunskih sportaša na igralištu gradskog vrtića “Pčelica Maja”.

Ovogodišnji treći po redu Streetball turnir u Širokom Brijegu igrao se pod okriljem FIBA-e 3×3 Planet organizacije, kojem je bio cilj poticanje mladih da se aktivno angažiraju športskim aktivnostima kroz ovaj najpopularniji urbani sport.

ukšb 06072015 10

Organizatori turnira uz bogat športski sadržaj ( 3×3 natjecanje, natjecane u zakucavanju i natjecanje u tricama) osigurao i vrijedne nagrade za sudionike, a za gledatelje vrhunsku košarkašku predstavu, gdje su ostvareni sljedeći rezultati:

Kategorija do 13 god.:

• prvo mjesto osvojila je ekipa “Chivauve” pobjedom nad ekipom “Plećka” (6:3)
  • treće mjesto osvojila je ekipa “Paćenici” pobjedom nad ekipom “Vatreni sa Pecare” (3:2)

Kategorija do 17 god.:

• Prvo mjesto osvojila je ekipa “Ića” pobjedom nad ekipom “Ićini sinovi” (9:5)
  • Treće mjesto osvojila je ekipa “Mit” pobjedom nad ekipom “frizerski salon Mićo” (5:4)

Natjecanje u zakucavanju osvojio je Marko Damjanović dok je natjecanje u tricama osvojio Buhač Stjepan.

ukšb 06072015 19

U seniorskoj kategoriji odigrani su uzbudljivi polufinalni susreti

• U prvoj polufinalnoj utakmici ekipa “Ecos Romari” iz Viteza pobjedila je ekipu “Elit-Vokel” iz Posušja (14:6)
  • Druga polufinalna završnica završila je pobjedom ekipe “xxx” iz Sarajeva nad domaćom ekipom “Binvest Lubura izrada” (13:10)

• Finalni susret završio je pobjedom ekipe “xxx” nad ekipom “Ecos Romari” rezultatom (17:15).

ukšb 06072015 27

Natjecanje u zakucavanju osvojio je Mladen Mijatović iz ekipe “Istočni klan” Sarajevo, dok je Željko Palavra iz ekipe “Ecos Romari” Vitez osvojio natjecanje u tricama.

Nagrade pobjednicima uručio je hrvatski košarkaški reprezentativac Stanko Barać.

ukšb 06072015 39

Na kraju ovog prekrasnog trodnevnog spektakla koji se održao u Širokom Brijegu, i koji je privukao veliki broj publike te natjecateljskih ekipa iz cijele države, organizatori su se zahvalili svim sponzorima koji su pridonijeli održavanju ove športske manifestacije.

Nadamo se kako će ovoj turnir ući u tradiciju ovoga grada jer iz godine u godinu i evo već treću, doista je imao što pokazati svim gledateljima. A mi kao portal SirokiBrijeg.info, koji je ujedno i medijski promotor ovoga turnira donosimo jedan kraći video prilog od 20-ak minuta ovog košarkaškog spektakla održanog u gradu na rijeci Lištici…