VIDEO – FOTO: Baka popi… na suce i Nogometni Savez, igrači ostali bez Europe

Nogomet Sport

ŠIROKI BRIJEG – Prekrasan ugođaj na stadionu Pecara gdje su Zrinjski i domaća momčad Širokog Brijega igrali utakmicu posljednjeg 30. Kola Premijerlige BiH, ujedno odlučujući susret za izlazak u Europu.

Domaćin je bio bolji, zasluženo vodio, međutim sudac Edin Jakupović i gospoda iz NS BiH na čelu s Elvedinom Begićem nisu im dopustili da pobjede u ovoj utakmici i tako izbore plasman u Europu.

Sudac je u 68. minuti svirao kazneni udarac za gostujuću momčad kojeg nije nitko vidio osim njega, a Ivan Crnov iskoristio ovaj poklon i poslavši loptu u jednu, a vratara Soldu u drugu stranu izjednačio na 1:1 i “Plemićima” donio toliko priželjkivani bod.

Arbitar iz Bihaća je tijekom čitave utakmice imao niz “čudnih” odluka, a sve je kulminiralo u toj 68. minuti kada najprije nije svirao dva prekršaja nad Ivanom Pekom, a potom je u kontri Zrinjskog vidio nešto što je izazvalo smijeh na tribinama i među pristalicama gostujuće momčadi.

Širokobriježani su prethodno poveli u 48. minuti golom Gorana Zakarića koji je pogodio na asistenciju Dine Kresingera, a treba reći kako su Mostarci u tim trenucima bili s čovjekom manje zbog ozljede Radulovića koji je bio napustio teren, no još nije bio ušao novi igrač u gostujućim redovima.

Domaćin je i u prvih 45 minuta konstantno napadao, pa je tako prvu veliku priliku već u 2. minuti propustio Brekalo, potom je Pekina lopta u 13. minuti prošla kroz peterac a da nije nitko uklizao i zabio gol. Nakon toga najbolji gostujući igrač Ivan Crnov iz slobodnjaka u 36. minuti s nekih 25 metara gađa malo pored gola da bi Soldo u 40. minuti zaustavio pokušaj istog igrača s nekih 12 metara udaljenosti.

Posljednju priliku u prvom dijelu imao je Wagner u 42. minuti kada ga Kresinger upošljava, ali Brazilac odlazi dosta ukoso i promašuje čitav okvir gola. Kod rezultata 1:1 nekoliko poluprilika su imali domaćini, a najbliže golu bio je Plazonić u 78. minuti kada njegov volej s nekih 25 metara udaljenosti odlazi pored gola.

Nakon susreta, na konfereciji za medije, između ostalog smo imali priliku vidjeti i čuti “izljev ljubavi” trenera NK Širokog Brijega Blaža Sliškovića prema sudačkoj delegaciji i Nogometnom Savezu BiH, što vam preporučujemo da u cijelosti pogledate i poslušate u ponuđenom videu:

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja: 5.000. Igrali: Široki Brijeg – Zrinjski 1:1 (0:0). Sudac: Edin Jakupović (Bihać). Strijelci: 1:0 Zakarić (48), 1:1 Crnov (69 – 11m). Igrač utakmice: Edin Jakupović 10.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo 6.5, Džidić 6.5, Ćorić 6, Zakarić 7, Landeka 7, Wagner 6.5, Peko 7.5, Brekalo 7, Plazonić 7, Kresinger 7, Marković 6.5. Trener: Blaž Slišković.

ZRINJSKI: Dujković 6, Radulović 7 (od 49. Muminović 6.5), Graovac 6.5, Crnov 7.5 (od 73. Stojanović -), Šćepanović 7, Blaić 7, Stojkić 6.5, Todorović 6.5, Mevlja 7 (od 82. Radeljić -), Nikolić 6.5, Petrak 6.5. Trener: Vinko Marinović.