Uvjerljive pobjede košarkaša Širokog u Ligama U18 i U16

Košarka Sport

kk siroki mladi 07032015
ŠIROKI BRIJEG – Mladi košarkaši Širokog danas su u svojoj dvorani na Pecari ostvarili nove prvenstvene pobjede u Ligama U18 i U16.

Juniori su pobijedili Vardu iz Višegrada 92:74 (22:14, 24:15, 21:21, 25:24). Već u prvom poluvremenu je stvorena velika razlika i Širokobriježani su znalački u nastavku održavali ovu prednost ubilježivši tako i drugu pobjedu u svom drugom prvenstvenom nastupu.

Predvodio ih je Mateo Čolak s učinkom od 18 poena, 13 skokova i 6 asistencija. Dario Drežnjak je zabilježio 17 poena i 8 skokova, a Josip Leko 16 poena, 10 skokova i 5 asistencija. Kod Varde su prednjačili Boško Tasić s 20 poena i 14 skokova, te Branko Fulurija s 19 poena i 7 asistencija.

Teži put do pobjede imala je širokobriješka U16 momčad s obzirom da se momčad Vrela ravnopravno držala prvo poluvrijeme, međutim domaćinu je bila dovoljna treća četvrtina koju je riješio u svoju korist s 25 razlike i na kraju čak zabilježio uvjerljivu pobjedu od 98:77 (28:27, 18:19, 31:6, 21:25).

Briljantan nastup imao je 14-godišnji Jure Planinić ostvarivši 32 poena (šut iz igre 13/16) uz 14 skokova! Blaženko Žulj je dodao 14 poena i 6 skokova, a Mateo Drežnjak 14 poena, 5 asistencija i 4 skoka. Stefan Lučić je u momčadi Vrela imao učinak od 22 poena, te po 6 skokova i asistencija, a Stefan Manović 20 poena i 8 skokova.

Kadetima Širokog ovo je također bila druga pobjeda u njihovom drugom nastupu.