Trener rukometaša Borca Igor Rađenović oduševljen rokometašima Izviđača i samog kluba!

Ostali sportovi Sport

izviđač 16022015
LJUBUŠKI – Iskustvo banjolučkog Borca je ipak još uvijek nedostižna prepreka za mladu i izrazito perspektivnu momčad ljubuškog Izviđača – pokazala je to druga utakmica finalne serije doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine gdje je ponovno slavio aktualni osvajač dvostruke krune (27:25) te stigao na jedan korak od obrane naslova najboljeg u državi.

Prvo poluvrijeme i dobar dio drugog je nagovještavao da bi Skauti mogli do izjednačenja u seriji, međutim, njihovo vodstvo od 19:17 i par propuštenih prilika da odu na 3 razlike je Borac brzo okrenuo i pretvorio u svoju prednost od 25:21 pa više povratka nije bilo.

• Ponovila se slična utakmica onoj iz Banje Luke gdje mi nismo dobro igrali prvo poluvrijeme, imali zaostatak od 3 gola, ali je u posljednjih desetak minuta presudilo naše iskustvo pa smo uspjeli u obrani presjeći nekoliko njihovih lopti i izvesti par kontra napada gdje smo praktički posljednjih pet minuta riješili utakmicu, komentar je trenera Borca Igora Rađenovića.

Posebnost duela Izviđača i Borca čini velika razlika u iskustvu dvije momčadi gdje su Banjolučani zaista tim s nizom bivših i sadašnjih A reprezentativaca BiH i Srbije, dok su Ljubušaci pretežito skupina kadetskih i juniorskih reprezentativaca BiH i Hrvatske.

• To što ima Izviđač je zaista fantastično, ako ova ekipa ostane zajedno dvije – tri godine, oni će sigurno igrati jednu od glavnih uloga u bh. rukometu. Oni je igraju i sad, ali da su imali jednog – dva iskusna igrača u ovoj ekipi, vjerojatno bi bio drukčiji ishod obje ove utakmice. Svi ovi momci imaju svijetlu budućnost i stvarno je fantastično to što Ljubuški radi kad je u pitanju bh. rukomet. To je jedan način kako u ovoj ekonomskoj krizi treba raditi s mladima i planirati budućnost, istaknuo je Rađenović.

Njegova momčad je prva ove sezone pobijedila Izviđač na njegovom terenu, napravila “break” i nadomak je obrane naslova prvaka. U subotu (20 sati) će u vlastitoj dvorani Borik i pred svojom publikom imati priliku riješiti sve dvojbe.

• Idemo na pobjedu, igramo nakon dugo vremena pred svojim navijačima odlučujuću utakmicu i nadam se da ćemo titulu proslaviti s njima, zaključio je Igor Rađenović.

Trener Skauta Zdenko Grbavac može biti isključivo ponosan na vlastitu momčad s obzirom na sve napravljeno tekuće sezone. U momčadi su sigurno nešto više očekivali od meča u Ljubuškom koji će talentiranim momcima ostati kao značajno iskustvo za budućnost.

• Ipak se vidi da je Borac iskusnija ekipa, mi smo igrali i držali se nekih 45 minuta dok emocije nisu počele raditi u našim igračima. Borac je kažnjavao sve naše pogreške, preiskusni su za nas, nisu nam dopustili da se “odlijepimo”, nismo imali širine, ni iskustva. Prevagnulo je njihovo iskustvo i lakoća postizanja golova, čestitam im, a našim momcima nemam što prigovoriti. Borili smo se, utakmica je bila dobra, tvrda i ovo je još jedno iskustvo više za njih, izjavio je Zdenko Grbavac.

Dodatni pritisak domaćeg terena

Svakako je za Skaute teret velikih očekivanja predstavljao dodatni pritisak, jednako kao i važnost meča te nastojanje da ne razočaraju vlastitu publiku.

• Mi malo teže igramo kući, momci su premladi, tu ih dođu gledati obitelji, prijatelji i emotivno doživljavaju te utakmice, a što se sigurno odrazilo na igru, kaže Grbavac.

Ljubušaci će u subotu imati priliku vratiti finalnu seriju doigravanja u Ljubuški.

• Odmorit ćemo se do subote i odigrati muški kao i prethodne dvije utakmice. Teško je pričati da možemo nešto više napraviti, pobijediti, ali dat ćemo sve od sebe pa što bude, kazao je Grbavac.

Grbavac: Ni u Kupu nismo imali sreće

Ždrijeb završnice Kupa BiH je odredio da će se trenutačno sigurno dvije najbolje momčadi u BiH sastati i u polufinalu ovoga natjecanja koje je na rasporedu 30./31. svibnja.

• Ždrijeb je tako htio, a ne znamo još gdje će se igrati Kup. Mislim da će i polufinale Kupa biti slično prethodnim okršajima, s neizvjesnom borbom do same završnice, a onda se nadam da ćemo mi proći u finale, rekao je Rađenović.
  • U Kupu također nismo imali sreće pri ždrijebu, ali nema veze, dogodine ćemo biti bolji, dodao je Grbavac.

Drugi polufinalni par Kupa čini susret Čelik – Goražde.

Vratio se i Ante Grbavac

Nakon 1. lipnja 2014. godine kad je zbog ozljede koljena odigrao svoju posljednju utakmicu upravo s Borcem u finalu Kupa (također u Ljubuškom uz pobjedu Banjolučana od 25:23), u srijedu večer je ponovno za Skaute nastupio Ante Grbavac, srebrni na SP-u u Mađarskoj 2013. godine s reprezentacijom Hrvatske. Odigrao je par napada i zabio jedan gol.

• Malo me bilo u početku strah nove ozljede, ali je za mene najvažnije da sam se uspješno vratio i bez posljedica. Za iduću sezonu bi trebao biti potpuno spreman. Što se tiče utakmice, bili smo dobri dok smo držali naš tempo, kasnije je Borac pokazao značaj svog iskustva, prokomentirao je Ante Grbavac.

Rodin imao potres mozga

Desni vanjski Izviđača Mateo Rodin je u drugom poluvremenu poslije jednog duela u napadu žestoko tresnuo o pod ljubuške dvorane, a zbog čega je morala intervenirati hitna pomoć. Rodina je trener Grbavac poslije pada vratio na klupu, a ovaj nesvjesno i u silnoj želji za dokazivanjem tražio da ponovno uđe u igru.

• Dan kasnije sam shvatio da se ne sjećam ničega poslije jednog spuštanja lopte na pivota Josipa Čuturu. Suigrači su mi kazali da sam na klupi pitao koja je minuta i poluvrijeme nakon čega su shvatili da nisam dobro. Imao sam teži potres mozga i sad radim nalaze, rekao je jučer Mateo Rodin.

Izviđač – Borac 25:27 (15:13)

LJUBUŠKI – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 1200. Suci: Dino i Amar Konjičanin (Visoko). Sedmerci: Izviđač 6/5, Borac 3/3. Isključenja: Izviđač 0, Borac 8 minuta.

IZVIĐAČ: Tolić (6 obrana), Ivanković (6 obrana), Miličević, J. Ereš 4 (3), A. Grbavac 1, Bošnjak, Mandić 5, Čutura, Jarak 2, Boras, J. Grbavac, M. Pavlak 2, A. Pavlak 2 (2), Hrstić 7, Rodin 2, I. Ereš.
Trener: Zdenko Grbavac.

BORAC: Abadžić (16 obrana), Jokanović, Hušić, Janković 2, Hercegovac 1, Vujović 7, Tešić, Đurić, Mikić 6 (3), Nježić, Obradović 3, Trivundža, Čelić, Ćeranić, Đukić 6, Nikolić 2.