Student u Grudama stigao do druge pobjede i na korak od plasmana u Prvu ligu BiH

Košarka Sport

grudestudent 24042015
GRUDE – Košarkaši Studenta poveli su s 2:0 u finalnoj seriji za prvaka Lige Herceg Bosne.

Sinoć su Studenti slavili na gostovanju u Grudama s 85:81 i tako stigli na korak od plasmana u Prvu košarkašku ligu BiH.

Nakon prvog poluvremena Student je u Grudama vodio 51:42, a u pojedinim trenucima imao je i 17 poena prednosti. Ipak, uporni Gruđani uspjeli su dvije minute prije kraja stići do poravnanja. Ključni čovjek Studenta u završnici utakmice bio je Penava koji je tricom prelomio utakmicu.

U pobjedničkom sastavu Ivica Širić je postigao 18, Ivan Bogdanović i Josip Penava po 17 poena, dok je u ekipi Gruda Ivan Škrobo ubacio 23 koša.

Treća utakmica finala doigravanja za prvaka Lige Herceg bosne igra se u nedjelju u 18:30 u dvorani na Bijelom brijegu.

Eventualnom pobjedom Student bi stigao do naslova prvaka Lige herceg bosne te tako izborio pravo nastupa u prvoj košarkaškoj Ligi BiH.

Izvor vijesti: Pogled.ba