Široki propustio priliku povećati prednost na tabeli!

Nogomet Sport

nkširokiželjo 15032015 1
ŠIROKI BRIJEG – Derbi Širokog Brijega i Željezničara, o kojem se dosta govorilo posljednjih dana, pa i pompozno najavljivalo, nije ponudio ništa spektakularno. Završilo je miroljubivo, odnosno bez pogodaka, a s obzirom da su prethodno u ovom kolu remizirali i Sarajevo i Zrinjski na vrhu poretka nije došlo do promjena.

Prvi su zaprijetili gosti lob pokušajem Kokota s 30 metara, no vratar domaćih Soldo prozeo je njegovu namjeru i vrativši se metar-dva unatrag uhvatio loptu. Prvu veliku priliku imali su domaćini, odnosno Wanger nakon što se za loptu izborio Kresinger. Ipak, najbolji domaći igrač je s desne strane iskosa pogodio samo vanjski okvir gostujućeg gola. Igrala se 10. minuta kada gostujući trener Odović radi prisilnu izmjenu pošto umjesto povrijeđenog Bogdanovića mora ubaciti Čolića.

Zakarić u 15. minuti pokušava iz slobodnjaka s 20-tak metara, međutim preslabo je to za Antolovića. Kokot je u 20. minuti izbjegao zaleđe, ali zatim loše šutirao. Memija u 29. minuti ostaje prekratak u petercu domaćih, a minut kasnije Hasanović pokušava s vrha šesnaesterca, no Soldo uz manje poteškoće zaustavlja njegov udarac.

nkširokiželjo 15032015 2

Uslijedilo je razdoblje nervoznije igre u kojem Hasanović i Đelmić kod Željezničara, a Boris Pandža kod Širokobriježana zarađuju javne opomene. Potom slijedi i najljepši detalj prvog poluvremena, solo akcija Wagnera kroz sredinu, udarac sa 22 metra, no ispriječila se vratnica i spasila goste s Grbavice.

Wagner prvi prijeti i u nastavku, ali njegov udarac s vrha kaznenog prostora ide po sredini gola i Antolović to zaustavlja. Veliku priliku je Široki Brijeg imao u 72. minuti kada je Wagner idealno poslužio Zakarića, a ovaj s deset metara prebacio čitav okvir gola.

Gostujući igrači su se veći dio drugog poluvremena valjali po travnjaku iritirajući domaću publiku, a u svemu tome dobrano im je pomagao sudac Petrović koji očiglednu “glumu” nije sankcionirao nikakvim opomenama. Na kraju je utakmicu produžio 5 minuta, iako je objektivno mogao još koji minut više.

I baš u prvoj minuti sudačkog dodatka velika prilika za Ivana Buhača, udarac s deset metara, ali Antolović izvrsno brani, spašava bod Željezničaru i promeće se u junaka utakmice.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja: 3.500. Utakmica 17. Kola PL BIH: Široki Brijeg – Željezničar 0:0 (0:0). Sudac: Dragan Petrović (Banja Luka) 6. Žuti kartoni: Pandža (Široki Brijeg), Đelmić i Hasanović (Željezničar). Igrač utakmice: Marijan Antolović (Željezničar).

ŠIROKI BRIJEG: Soldo 6, Pandža 6.5, Ćorić 6, Zakarić 5.5, Wagner 6.5, Kožulj 5.5 (od 82. Landeka -), Peko 5.5 (od 71. Buhač -), Brekalo 6, Plazonić 5.5, Kresinger 6, Marković 6.5. Trener: Slaven Musa.

ŽELJEZNIČAR: Antolović 6.5, Kvesić 6.5, Kosorić 6.5, Memija 6, Đelmić 6 (od 75. Bučan -), Hadžiahmetović 5.5 (od 53. Varea 6), D. Sadiković 6, Zeljković 6, Bogdanović – (od 10. Čolić 5.5), Kokot 6, Hasanović 6. Trener: Milomir Odović.