Široki Brijeg obranio titulu na memorijalu Blage Zadre, Ajayi proglašen najboljim igračem turnira

Nogomet Sport

lopta nogometna 19092015
VUKOVAR – Široki Brijeg je i po peti puta osvojio memorijal Blage Zadre!

“Plavo-bijeli” su zadržali stopostotan učinak na ovom turniru pobijedivši po treći puta zaredom u finalu Osijek, ovoga puta s 2:1.

Do vodstva u finalnoj utakmici Široki je došao u 29. minuti, kada je katastrofalno pogriješio Škorić, pratio je sve Baraban, presijekao povratnu loptu i uposlio Ajayija kojemu nije bilo teško s tri-četiri metra ubaciti loptu u praznu mrežu Osječana.

Pobjednik je praktično odlučen u 42. minuti kada je Brekalo na Ivankovićev centaršut nadvisio obranu gostiju i udarcem glavom pogodio za 2:0. Prvoligaš s Drave uspio je tek ublažiti poraz u 71. minuti kada je Grgić s petnaestak metara pogodio donji desni kut Soldina gola.

Najboljim igračem turnira proglašen je igrač Širokog Brijega Goodness Ajayi, najbolji vratar je član Hajduka Dante Stipica dok je najbolji strijelac Alen Grbić iz Osijeka.

Široki Brijeg – Osijek 2:1

STRIJELCI: 1-0 Ajayi (29), 2-0 Brekalo (42), 2-1 Grgić (71)

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Ćorić, Pandža, Brekalo, Marković, Landeka, Ivanković, Baraban, Wagner, Ajayi, Krstanović (još su igrali: Buhač, Karačić, Kožul). Trener: Slaven Musa.

OSIJEK: Mikulić, Mihaljević, Škorić, Džolan, Matas, Šafar, Anić, Prgomet, Špoljarić, Štrjaljm, Aganspahić (još su igrali: Lukić, Grgić, Šorša, Tzveiba, Lesjak, Špičić). Trener: Zoran Zekić.