Sestre Pejić iz Gruda, prvakinje Endurance kupa BiH za 2015. godinu

Ostali sportovi Sport

spkkg 191102015 0
GRUDE – Na sportsko rekreativnom centru Ajdinovići u blizini Olova u nedjelju 18. listopada održano je posljednje kolo Endurance kupa BiH na kojem je nastupilo šest konjičkih klubova, a među njima i Konjički klub Stina iz Gruda.

Uz KK Stina nastupili su još i KK Mostar, KK Pegasos – Sarajevo, KK Basquil – Sarajevo, KK Visoko i KK Hidalgo – Sarajevo.

spkkg 191102015 3

Članovi KK Stina Grude nastupili su s tri jahaća para. Žarko Pavković na grlu Liliput, Marija Pejić na grlu Kadija i Melani Pejić na grlu Saabich. Dužina staze na kojoj se odvijalo natjecanje bila je 40 kilometara, a teški vremenski uvjeti su dosta otežavali parovima zadatak da uspješno završe utrku.

Marija Pejić (KK Stina) sa svojom Kadijom zauzela je prvo mjesto, dok je njena sestra Melani na Saabichu osvojila drugo mjesto s razlikom od jedne sekunde. Treće mjesto osvojio je Adi Hanić s grlom Zaid s zaostatkom od četiri minute za sestrama Pejić.

spkkg 191102015 1

U ekipnoj konkurenciji prvo mjesto osvojili su članovi KK Stina, drugo mjesto pripalo je mješovitoj ekipi članova iz KK Mostar i KK Pegasos, dok je treće mjesto osvojio KK Visoko.

Zbrajanjem rezultata sa svih kola Endurance kupa BiH za 2015. godinu sestre Pejić iz KK Stina osigurale su prvo i drugo mjesto na Državnom prvenstvu.

spkkg 191102015 2

Pet kola Endurance kupa BiH bilo je u ovoj sezoni, a na svakom smo bili u plasmanu, individualno i kao ekipno. Sezonu nismo mogli bolje zamisliti, prezadovoljni smo, jer se sav naš trud i rad isplatio. Ono što je nama najvažnije je to što smo sačuvali svoje ljubimce potpuno zdrave kroz cijelu sezonu i s nestrpljenjem čekamo iduću koja bi trebala početi na proljeće 2016. godine. U idućoj sezoni uključit ćemo naše mlade nade, mlade konje, kao i sve članove u cijeli ovaj događaj, kazali su iz Konjičkog kluba Stina za Grude Online.