“Sakauti” bez problema otpratili Igman iz Ljubuškog

Ostali sportovi Sport

izvidjacigman 19102015
LJUBUŠKI – Rukometaši izviđača su u Gradskoj športskoj dvorani, u okviru 6. kola Premijer lige, rutinski došli do svoje šeste pobjede u isto toliko susreta. Trener Grbavac ravnomjerno je rasporedio minutažu svim svojim rukometašima, svima je dao priliku, jedino je na poštedi bio David Mandić zbog malih zdravstvenih poteškoća. Svi koji su igrali upisali su se u listu strijelaca.

Bila je to utakmica u kojoj se igrao brz rukomet, i jedni i drugi su dosta trčali, ali i dosta griješili. Igman, kao malo koja ekipa koja dolazi u goste Izviđaču, prihvatio je brz rukomet i nadigravanje, te je pokupio simpatije domaće publike. Ipak, razlika u kvaliteti između jednih i drugi je takva da je samo bilo pitanje s kojom razlikom će Izviđač doći do pobjede nakon 60 minuta igre. Na koncu je bilo 37:26, poluvrijeme 21:13 za pobjedu i nova tri boda na kontu „Skauta“.

Kao po običaju najefikasniji u redovima „Skauta“ bio je Josip Ereš sa sedam pogodaka, pet je postigao Mario Pavlak, dok je Ivan Ereš „skupio“ 11 obrana.

Zahirović sa šest i Balaš s pet bili su najefikasniji kod Igmana, odličan je bio i vratar Samir Lilić s 15 obrana.

U sljedećem 7. kolu „Skauti“ gostuju u Zenici, gdje će odmjeriti snage s rukometašima Čelika.

HRK Izviđač – RK Igman 37:26 (21:13)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 300.
Suci: Dejan Berjan i Igor Kurteš (I. Sarajevo).
Nadzornik: Pero Marić (Mostar).

HRK Izviđač: Ivanković (3 obrane, 1 sedmerac), I. Ereš (11 obrana), Miličević 2, J. Ereš 7/5, Grgić 2, Mandić, Čutura 2, Jarak 2, Šarac 3, A. Grbavac 2, Primorac 1, J. Grbavac 2, M. Pavlak 5, A. Pavlak 2, Hrstić 4, Rodin 3.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Igman: Lilić (15 obrana), Čekalica, Bašić 2, Sadiković 1, Čorbo 3, Bračković 4, Zahirović 6/1, Denjo 1, Jusufović 1, Hošić 2, Balaš 5, Suljević 1.
Trener: Adem Bašić.

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Igman 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač 5/5, Igman 2/1.