Rukometašice Izviđača došle do veoma važne pobjede nad kolegicama iz Bihaća

Ostali sportovi Sport

Izvidjac_Radnik_07032015
LJUBUŠKI – Prema kretanju rezultata i igri u prvom poluvremenu u utakmici s Bihaćem, za rukometašice Izviđača otvaranje proljetnog dijela natjecanja nije „slutilo na dobro“. Međutim, završetak prvog poluvremena dao je nadu da bi drugo poluvrijeme moglo donijeti preokret, tako je i bilo.

Rukometašice Bihaća znale su da im ova utakmica „biti ili ne biti“ u borbi za opstanak, tako su i krenule. Gošće već u 13. minuti stižu do četiri gola prednosti (4:8), Izviđač uzvraća preko Dodig, Barišić,Kraljević i stiže na samo pogodak zaostatka. Rukometašice iz Bihaća ponovno stižu do četiri gola prednosti u 23. minuti (9:13). Završnicu prvog poluvremena domaće rukometašice, predvođene Kristinom Barišić koja je skoro sama držala domaće u igri, odigrale su dobro i do poluvremena stigle na pogodak zaostatka. Prvih desetak minuta drugog poluvremena igralo se „gol za gol“.

Nakon poravnanja rezultata na 24:24 u 44. minuti, krenula je velika serija domaćih rukometašica od 10:5 s kojom su stigli do važne pobjede, s kojom su praktički osigurale opstanak u Premijer ligi. Napomenimo da su u drugom dijelu „proradile“ Marija Boras, posebice Martina Kraljević, Tea Dodig i Matea Šumelj. Odlična je bila i vratarica Martina Šumelj koja je obranila 17 udaraca na svoja vrata.

Za pohvalu je igra mlade četrnaestogodišnje Anđele Boras koja se je hrabro nosila s daleko iskusnijim suparnicama. Kod rukometašica iz Bihaća prednjačile su Azra Bašanović s jedanaest i Neira Midžić sa sedam postignutih pogodaka.

RK Izviđač – ŽRK Bihać 34:29 (14:15)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 100.
Suci: Amar iDino Konjičanin (Visoko).
Nadzornik: Pero Marić (Mostar).

ŽRK Izviđač: Martina Šumelj (17 obrana), Babić, Anđela Boras 2, Dodig 6, Matea Šumelj 5/2, Kraljević 8, Vasilj, Marija Boras 6/2, Brkić, Barišić 7.
Trener: Ivan Lovrić

ŽRK Bihać: Dizdar (14 obrana), Dukić, Bašanović 11, Hafurić, Bajrić, Zulić 1, Zeljković, Midžić 7, Ibradžić 4, Kličić, Pajić 3, Nakić, Alagić 3, Alijagić.
Trener: Rade Unčanin.

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Bihać 12 minuta.
Sedmerci: Izviđač 6/4, Bihać 3/3.

Izvor vijesti: Izvidjac.com