Rukometaši Bosne nemoći nad dominantnim Izviđečem

Ostali sportovi Sport

izviđač konjuh 08032015
VISOKO – Nisu rukometaši Bosne u novoj sportskoj opremi mogli parirati jednoj od najboljih ekipa u našoj zemlji.

Izviđač je od prve minute nametnuo svoj ritam i dominantno su izgledali sve do pred kraj kada i gostujući trener puno mijenja, što se osjetilo na igri gostiju.

Već na poluvremenu (11:17) je bilo jasno da Bosna neće napraviti iznenađenje, ali je sredinom drugog dijela prijetila i prava katastrofa kada je Izviđač došao i do 16 golova prednosti.

Obrana nije uspijevala zaustaviti i brže i jače rukometaše Izviđača, dok u napadu nije bilo prave ideje, teko da je Bosna u 20 minuta drugog dijela postigla samo četiri gola. U finišu se to malo popravili i završilo je 23:34, a ono što vrijedi izdvojiti iz ove utakmice je dobra partija golmana Hadžića u prvom poluvremenu i posebno ulazak mladog Seada Sirće na teren. Sa par vrlo lijepih poteza i dva gola, ovaj 17-godišnjak je podigao publiku na noge i već sada postaje izvjesno da Bosna dobo još jednog odličnog mladog igrača. U narednom kolu rukometaši Bosne gostuju u Cazinu kod novog premijerligaša Krajine.

RK Bosna – HRK Izviđač 23:34 (11:17)

Visoko, dvorana KSC“Mladost“, gledatelja 300.
Suci: Goran Ilić i Vedran Paleksić (Doboj).
Nadzornik: Saša Sarajlić (Zenica).

RK Bosna: Hadžić (10 obrana, 1 sedmerac), Pekić (3 odbrane), Hasečić, Spahić 2/1, Čabaravdić 2, Burić 4, Balta 3, Hrnjić, Begić 2, Imamagić 3, Limo, Buljina, Bečak 2, S. Sirćo 2/1, Omanović, Skopljak 2.
Trener: Zdenko Antović

HRK Izviđač: Tolić (6 obrana, 1 sedmerac), I. Ereš (7 obrana), Miličević 2, J. Ereš 5, A.Grbavac, Bošnjak, Mandić 6/1, Čutura 1, Jarak 6, J.Grbavac 5, M. Pavlak 2, A. Pavlak 3/1, Milas, Šarac 3, Beljo, Primorac 1.
Trener: Zdenko Grbavac.

Sedmerci: Bosna 3/2, Izviđač 4/2.
Isključenja: Bosna 8 min, Izviđač 10 min.