Rukometaši Bosne iz Visokog pred kraj susreta odnjeli pobjedu nad Izvidžačem

Ostali sportovi Sport

Bosna_Visoko_izv25042015
VISOKO – U utakmici posljednjeg 26.kola Premijer lige, u kojoj se nije odlučivalo ni o čemu, koja se igralo samo zbog prestiža, Izviđač je pretrpio poraz na gostovanju kod visočke Bosne. „Skauti“ su utakmicu s Bosnom igrali nekompletni, u igru nisu ulazili David Mandića i Ante Borasa, a trenera Zdenka Grbavca, zbog privatnih obveza, nije mogao voditi ekipu s klupe.

U prvom poluvremenu Izviđač je uglavnom bio u vodstvu, najviše tri pogotka u nekoliko navrata (12:15, 13:16 i 14:17), ali se na odmor otišlo s neriješenim rezultatom 17:17. U drugom poluvremenu Bosna uspijeva preokrenuti rezultat i držati prednost od 1 do 3 pogotka sve do 54. minute kada Izviđač poravnava rezultat na 31:31. Nakon posljednjeg poravnanja rezultata (32:32) u 57. minuti, domaći su, u završnici, serijom 3:1 uspijeli doći do pobjede.

Ante Pavlak sa šest, te Josip Grbavac s pet postignutih pogodaka bili su najefikasniji u ekipi Izviđača.

Kod Visočaka najefikasniji su bili Hurem s devet, te Grujić s osam pogodaka.

Nakon utakmice u Visokom rukometaše Izviđača očekuje borba s rukometašima banjalučkog Borca za titulu prvaka BiH u rukometu. Prvak će postati ona momčad koja prije stigne do tri pobjede u međusobnim susretima.

Premijer liga BiH – 26. kolo.
Ilijaš, 25.04.2015. u 19,00 sati.

RK Bosna (V) – HRK Izviđač 35:33 (17:17)

Ilijaš, Sportska dvorana, gledatelja 200.
Suci: Vladimir Križanec i Zoran Petrović (Banja Luka).
Nadzornik: Milenko Turudić (Mostar).

RK Bosna (V): En. Sirćo (6 obrana), Pekić (1 obrana), Hadžić, Burić, Balta, Sorguč, Hrnjić, Imamagić 2, Hurem 9, Duraković 2, Skopljak 6/2, Čabaravdić 2, Bečak 4, Buljina 1, Grujić 8.
Trener: Fikret Hurem

HRK Izviđač: Ivanković (5 obrana), I. Ereš 1 (9 obrana), J. Ereš 4/3, Bošnjak 3, Mandić, Čutura 4, Jarak 3, Boras, Grbavac 5, M. Pavlak 4, A. Pavlak 6, Hrstić 1, Rodin 1, Beljo 1.
Trener: Ante Boras

Isključenja: Bosna 4 minuta, Izviđač 4 minuta.
Sedmerci: Bosna 2/2, Izviđač 3/3.

Izvor vijesti: Izvidjac.com