Prvi ovosezonski poraz rukometašice Izviđača doživjele od Ilidže

Ostali sportovi Sport

izviđač žene lokomotiva 1042015
ILIDŽA – Rukometašice Izviđača, iako su pružile snažan otpor favoriziranim rukometašicama Ilidže, nisu uspjele, u zaostaloj utakmici 4. kola Premijer lige u KSC Ilidža, doći do bodova.

Mada su veći dio utakmice bile u vodstvu, u jednom trenutku imale su i pet pogodaka prednosti (10:5), nisu uspjele tu prednost održati do kraja. Jedan od glavnih razloga poraza je i treće isključenje i diskvalifikacija Marije Boras, ponajbolje rukometašice Izviđača, u 41. minuti susreta. Iako oslabljene rukometašice Izviđača nisu se ni tada predavale,hrabro su se borile i 47. minuti došle do tri gola prednosti (22:19). Međutim, od 47. do 53. minute domaće rukometašice serijom 5:0, prvi put u susretu, dolaze do dva gola prednosti. Izviđačeve rukometašice ponovno uzvraćaju i u 57. minuti poravnavaju rezultat na 26:26. Nakon toga, domaće postižu dva pogotka za redom, stižu ponovno do prednosti od dva pogotka u 59. minuti, nakon čega pada odluka o pobjedniku ovog neizvjesnog susreta.

U redovima Izviđača, iako je igrala samo 40-tak minuta, najviše pogodaka postigla je Marija Boras 10, Branka Majstorović je pogodila 5, Matea Nosić 4, a Dea Vuković i Anja Tambić po 3 puta.

Amina Pašović sa 7 pogodaka bila je najefikasnija rukometašica Ilidže od čega šest je postigla sa sedam metara, dok su Iris Škaljić i Almedina Imširović postigle po šest pogodaka.

Rukometašice Izviđača već u subotu, u okviru 6. Kola Premijer lige, igraju u Mostaru, a protivnice će im biti rukometašice Katarine.

• Premijer liga BiH, sezona 2015/2016 – zaostala utakmica 4. kolo.

ŽRK Ilidža – RK Izviđač Autotransport 29:27 (14:13)

ŽRK Ilidža: Trogrlić, Mihajlović 3, Pavlović 4, Dejanović 1, Ždrale, Hadžiselimović 2, Muhović, Pašović 7/6, I. Škaljić 6, Pršlja, Imširović 6, N. Škaljić, Pandurević, Merdžanić Filipović.
Trener: Elvir Baručija.

RK Izviđač: Martina Šumelj, Gudelj, Matea Šumelj, Vrdoljak, Anđela Boras, Mišetić 2, Vuković 3, Nosić 4, Tambić 3, Marija Boras 10/1, Majstorović 5, Kraljević, Nižić, Brkić.
Trener: Kornelija Klinac

Isključenja: Ilidža 8 minuta, Izviđač 14 minute.
Sedmerci: Ilidža 6/5, Izviđač 2/1.