Košarkaši Širokog protiv Igokee u finalu play-offa

Košarka Sport

siroki-spars19052015
SARAJEVO – Košarkaši Širokog izborili su plasman u finale play-offa.

Ekipa Ivana Velića bila je bolja i u drugom susretu polufinalne serije od Sparsa u Sarajevu 69:62, konačan rezultat u seriji 2:0.

Prvu dionicu Spasi su rješili u svoju korist 21:13, i u drugom periodu Sarajlije su imale prednost te na odmor otišle vodstvom 36;29.

Široki pravi potpuni preokret u drugom dijelu susreta. Treću četvrtinu rješava u svoju korist 23:10, te u posljednju dionicu ulazi sa rezultatom 52:46

U posljednjih 10.minuta Sparsi nisu uspjeli doći do preokreta. Široki kontrolira utakmicu i na kraju dolazi do pobjede koja ga vodi u finale play-offa.

Novačić sa 21 poenom i 7 skokova bio je najučinkovitiji u redovima Širokog, njemu uz rame bio je kapetan Josip Bilinovac sa 17, dok je Bošnjak dodao 11 poena.

Kod Sparsa Josipović je upisao 13 poena, Nikolić i Opačak dodali su po 10 poena.

OKK SPARS – HKK ŠIROKI 62:69

SPARS: Zahiragić 3, Nikolić 10, Bulić, N. Buza 2, Bilić, Ned. Buza 8, Bašić, Glogovac 8, Josipović 13, Đurasović 5, Hodžić 3, Opačak 10.

ŠIROKI: Mimica 2, Katić 5, Mikulić 2, Ćorić 3, Bilinovac 17, Luburić, Zubac, Karačić, Novačić 21, Bošnjak 11, Naletelić 4, Remekun 4

Drugi finalist je Igokea, koja je u Tuzli nanijela poraz Slobodi

Igosi su Slobodu pobjedili rezultatom 97:75, a sa parketa Mejdana su ispraćeni zasluženim aplauzima.

Isti slučaj bio je i sa ekipom Damira Mulaomerovića, a tuzlanski ljubitelji košarke još jednom su potvrdili zašto su najbolji u državi, te posebno da znaju cijeniti prave igrače i ekipe.

Najefikasniji u gostujućem sastavu bio je sjajni Heslip sa 27 poena, dok je centar Bunić imao 18 poena.

Kod OKK Slobode Hasandić je postigao 12, a Rizvić i Omerbašić po 10 poena.

OKK SLOBODA – KK IGOKEA 75 -97

(26-31, 16-22, 18-20, 15-24)

Dvorana Mejdan – Tuzla, Geledatelja: 2000

OKK SLOBODA: Radić 3, Omerbašić 10, Ahmedić 2, Hasandić 12, Hrnčić, Latifagić 8, Džambić 5, Rizvić 10, Boljkovac 9, Muratović 2, Sarajlić 7, Petrić 7. Trener: D. Mulaomerović

KK IGOKEA: Dimić 6, Heslip 27, Jorović 10, Knežević, Milošević 2, Čakarević 8, Radukić 6, Drenovac, Bunić 18, Maravić 11, Katnić, Jones 9. Trener: Ž. Lukajić