Izviđač u Derventi neriješenim rezultatom zadržao vrh tabele

Ostali sportovi Sport

DERVENTA – Izviđač je u Derventizv28022015i u do kraja neizvjesnoj utakmici odigrao neodlučno 24:24 i zadržao prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Neodlučen rezultat protiv izravnog konkurenta, na njegovom parketu, veliki je uspjeh „Skauta“ tim prije što su u odnosu na njega zadržali i bodovnu prednost i ostvarili bolji međusobni skor, koji im daje prednost u slučaju istog broja bodova na koncu natjecanja.

Od samog početka utakmice Derventa i Izviđač su se izmjenjivali u vodstvu, ali prednost ni jedne ni druge momčadi nije bila veća od dva gola prednosti. Na poluvremenu je bilo 13:13, a drugi dio se faktički igrao „gola za gol”. U samu završnicu se ušlo s prednošću Izviđača 24:23, međutim, domaći su do konca utakmice uspjeli poravnati na 24:24 što nije umanjilo veliko slavlje mladih „Skauta” u derventskoj dvorani.

Najefikasniji u redovima „Skauta” bio je Mateo Rodin koji je postigao šest pogodaka, odličnu partiju pružio je vratar Marko Ivanković „Maka” koji je „skinuo” i dva sedmerca domaćim strijelcima. Kod Dervente najefikasniji bio je Stanko Stanković sa devet pogodaka.

RK Derventa – HRK Izviđač 24:24 (13:13)

DERVENTA – Dvorana JU KSC Derventa, gledatelja 1000. Suci: Amar i Dino Konjičanin (Visoko). Nadzornik: Damir Sobo (Banja Luka).

RK DERVENTA: Bojić, Živanić, N. Zekić, Sibinčić 2, Đurđević, Zemunević 3, Ćustić, Ninković, Mišanović, S. Stanković 9, B. Stanković, Marčeta 5, Starčević, Pekić 3, V. Zekić 2. Trener: Zoran Dokić.

HRK IZVIĐAČ: Tolić, Ivanković , I. Ereš, J. Ereš 4/2, Bošnjak 1, Mandić 3, Čutura 2, Jarak, Boras 2, Šarac, Grbavac, M. Pavlak 2, A. Pavlak, Hrstić 4, Rodin 6, Beljo. Trener: Zdenko Grbavac.

Isključenja: Derventa 10 minuta, Izviđač 6 minuta. Sedmerci: Derventa 3/1, Izviđač 2/2.

Rezultati 17. Kola:
Derventa – Izviđač 24:24, Bosna (S) – Čelik 30:33, Sloboda Solana – Bosna (V) 29:19, Konjuh – Lokomotiva 35:24, Gračanica – Krivaja 34:29. Ranije igrano: Gradačac – Zrinjski 24:23, Vogošća – Prijedor 36:29.