Ivan Novačić i drugi put u sezoni srušio vrlo dobre Kakanjce

Košarka Sport

novacic-sir-07022015
I drugi put u tekućoj sezoni momčad Širokog savladala je sastav Kaknja. Ovaj put pred svojom publikom na Pecari 74:61 (21:9, 10:17, 20:17, 23:18) tako da su sada ove dvije momčadi sa skorom 10-7 bodovno izjednačene na diobi 3. mjesta.

Širokobriježani su odlično ušli u utakmicu i na krilima svog najboljeg igrača Ivana Novačića vodili 21:9 poslije prve četvrtine, a Novačić je već u uvodnih 10 minuta postigao 10 poena.

Kakanjci su furiozno ušli u drugi period igre i serijom 11:0 stigli na minimalni zaostatak 21:20. Katić i Ćorić zaustavljaju gostujuću seriju i odvode Široki do prednosti 26:20, a rezultat poluvremena glasi 31:26.

Treća četvrtina je bila dosta ujednačena, premda je domaćin na isteku 30 minuta ipak imao pristojnih 51:43.

U završnih 10 minuta Velićeva družina je igrala jako dobro i gostima nije dozvolila da ugroze ovu iznimno vrijednu pobjedu.

Ivan Novačić je s učinkom od 25 poena, te po 4 skoka i asistencije bio prvo ime dvoboja, a dvoznamenkasti u domaćim redovima bili su još Toni Katić sa 17 poena i 4 skoka, te Toni Luburić s 10 poena i 5 skokova.

Goste je predvodio njihov centar Ramo Rizvić sa 12 poena i čak 16 skokova. Ivan Baković je također ubacio 12, a Eldar Merdanović 11 poena.

Valja naglasiti i to kako je prve minute pred širokobriješkom publikom odradio Amerikanac Cory Remekun postigavši 3 poena (šut iz igre 0/3, slobodna bacanja 3/4).