Igokea obranila titulu košarkaškog prvaka BiH

Košarka Sport

igokeaširoki 30042015 12
LAKTAŠI – Igokea je nastavila svoju dominaciju u bh košarkaškim okvirima osvojivši novu titulu državnog prvaka lakše od svih očekivanja. U tri susreta finalne serije Širokobriježani su ostali kratki za nekih 50-tak poena razlike, a upravo u ovoj trećoj utakmici dogodila se i najuvjerljivija pobjeda Lukajićevog sastava – 82:58 (24:14, 20:18, 20:16, 18:10).

Slično kao i u onoj prvoj utakmici domaćin velikom serijom, ovog puta 8:0, odnosno 13:2 ulazi u susret i gosti odmah moraju pokušavati sustizati taj zaostatak što im i ne uspijeva. Na koncu prve četvrtine rezultat glasi 24:14, a na poluvremenu 44:32. U tih prvih 20 minuta ključna karika je domaći centar Duško Bunić sa 16 poena i 6 skokova.

Prvi put u 26. minuti Igokea stiže do 20 poena viška (57:37), no gosti smanjuju na nešto pristojnijih 59:46. Ipak, do okončanja trećeg razdoblja igre semafor pokazuje visokih 64:48.

Smanjio je Široki na startu posljednje dionice na 64:52, međutim domaćin brzom serijom 8:0 odlazi na 72:52 i povratka više nema. Krajnjih 82:58 potpuno je realan ishod i ovog dvoboja, ali i prikaz onog što smo gledali u toj finalnoj seriji u sklopiu koje Velićeva družina jednostavno nije bila dorastao suparnik Igokei.

Brady Heslip je odigrao najbolju utakmicu finalne serije i istu okončao s učinkom od 24 poena šutiravši trice 5/6, dok se Bunić zaustavio na 18 poena i 8 skokova. Toni Katić je predvodio momčad Širokog s 14 poena i 5 asistencija, a dvoznamenkast je bio još i Ivan Mimica s 10 postignutih poena.