Nogomet Sport

ŠIROKI BRIJEG – Nogometaši Širokog Brijega i Olimpica u dosta zanimljivoj prvoj utakmici finala Kupa BiH igrali su neodlučenih 1:1 čime gosti iz Sarajeva svakako mogu biti zadovoljniji, jer su na ovaj način za korak bliže osvajanju trofeja i povijesnom izlasku na europsku scenu, ali opet daleko od toga da pred sarajevski uzvrat mogu biti spokojni.

Utakmica je počela ispitivanjem snaga, a prva veća prilika zbila se u 10. minuti i odmah se dogodio pogodak. “Vukovi” su neočekivano stigli do prednosti nakon brze kontre po desnoj strani kada je Brković uputio, na prvi pogled mlaku loptu, no ona se “dokotrljala” do kapetana Muharemovića koji se našao u sjajnoj poziciji, te ovaj iskusni veznjak nije propustio takav poklon realizirati i razveseliti momčad s Otoke.

Gosti su bolje igrali i u nastavku prvog poluvremena, bili bliže drugom zgoditku, jer se u 37. minuti dogodio gotovo preslik akcije kod vodećeg gola s tim da su ovog puta u ključnim ulogama bili Smajić, koji je asistirao, te Figureido koji je ostao zamalo prekratak na drugoj vratnici. Također u sudačkom dodatku prvog dijela dobar pokušaj Dalibora Pandže, no Bilobrk je to obranio.

sirokiolimpic 20052015 3

Na drugoj strani dvije prilike za Širokobriježane propustio je stoper Barišić. Prvo je u 22. minuti istrčao kontru, izvrsno šutirao s lijeve strane, a Hamzić krajnjim naporom loptu izbacio u korner da bi nakon ubačaja iz kuta Barišić bio najviši u skoku, glavom šutirao, ali je lopta završila malo pored gola.

U 38. minuti zbog učestalog prigovaranja s gostujuće klupe sudac Skakić udaljava pomoćnog trenera Edina Prljaču, a u 43. minuti situacija kada je Kožulj tražio penal, no penala nije bilo, pa je sudac pokazao na nastavak igre.

Drugo poluvrijeme ponudilo je znatno bolju igru Širokobriježana, pa je Wagner u 50. minuti nakon ubačaja iz kuta šutirao tik pored vratnice, potom dvije minute kasnije mladi Menalo u izglednoj situaciji čini potez viška, a za goste u 54. minuti uzvraća Merajić, ali se Bilobrk neda iznenaditi.

Kožulj je u 75. minuti s nekih 17 metara uzdrmao gredu gostujućeg gola, a potom je Wagner u 77. minuti iznudio najstrožu kaznu. Sam je uzeo loptu, ali je umjesto mreže pogodio vratnicu suparničkog gola.

sirokiolimpic 20052015 8

Izkednačenje se zbilo napokon u 79. minuti kada Karačić pravi dobar prodor po desnoj strani, ubacuje pred gol Olimpica, slijedi nespretna reakcija iskusnog Regoja koji pogađa vlastitu mrežu i poravnava rezultat na 1:1.

Bio je to ujedno konačan ishod ovog susreta, iako je u domaćim redovima Peko u 86. minuti propustio dobru priliku slabo šutiravši s nekih 10-tak metara. Sve u svemu Olimpic ima više razloga za zadovoljstvo, premda nema sumnje da nas u sarajevskom uzvratu očekuje nova teška borba i obračun istih aktera za naslov pobjednika, a samim time i izlazak na međunarodnu pozornicu.