Ostali sportovi Sport

KBKS 19102015 1
SALZBURG – Čak 82 borca izašla su na tatami u kategoriji -84kg, a Širokobriježanin Ivan Kvesić suvereno je pobjedio u šest borbi i popeo se na pobjedničko postolje!

U finalu je nadvisio Kosovskog reprezentativca Karaqia, rezultatom 5:0. Mečevi: 1.meč 8:0 Lambad (Francuska), 2. meč 2:1 Sarmen (Kanada), 3. meč 4:0 Antikj (Makedonija), 4. meč 5:0 Cvrkota(Srbija) preglasavanje, polufinale 2:0 Araga (Japan) finale 5:0.

Ivan je u polufinanoj borbi imao finale prije finala pobjedom sa 2:0 protiv Ryutario Arage(JPN) u ovoj kategotiji trenutno i najboljeg borca svijeta.

KBKS 19102015 3

Na ovom natjecanju nastupili su natjecatelji iz čak 59 zemalja svijeta,

Viked prije Ivan je natupio u Rijeci na 15. Croatia Openu gdje je u kategoriji mlađih seniora -84 kg. osvojio prvo mjesto.

Izvrstan rezultat i potvrda Ivanove kvalitete, a još bolja najava SP u Indoneziji.

Brončanu medalju u kategoriji +68 kg osvojila je Maša Martinović, aktualna Europska prvakinja i Ivan Zoričić zlatnu medalju u kategoriji +84 kg, koji su Ivanovi klupski kolega i kolegica iz karate kluba „Hercegovina-Zagreb“.

Sa ove tri medalje koje su ujedno i jedine za Hrvatsku , reprezentacija Hrvatske zauzela je u ukupnom poretku među reprezentacijama čak visoko 4.mjesto.

“Doista sam ponosan na cure i dečke, tri medalje sa ovoga velikog natjecanja, sve tri iz kluba. Rad i struka nemaju alternativu te uz motivirane natjecatelje uspjeh je zagarantiran” – kazao nam je nakon ovog natjecanja Danijel Vučić, trener KK Hercegovina.