Nogomet Sport

SARAJEVO – Juniori FK Sarajeva danas su na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u uzvratnom susretu finala Omladinskog kupa BiH pobjedili svoje vršnjake iz NK Širokog Brijega rezultatom 4:1.

Nogometši Širokog su poveli golom Matića u 7. minuti i stvorili nadu da bi moglo doći do izjednačenja u ukupnom rezultatu, s obzirom da je prva utakmica završena rezultatom 0:2. No, juniori Sarajeva već u 21. minuti su izjednačili na 1:1. Strijelac je bio Herić.

Potom je Amar Burović s dva gola, u 62. i 75. minuti, osigurao pobjedu svojoj ekipi, a konačan rezultat postavio je Anđušić u 90. minuti za 4:1.

Podsjetimo kako je u prvoj utakmici koja je odigrana u Širokom Brijegu ekipa Sarajeva slavila rezultatom 2:0.