Košarka Sport

siroki sloboda10012015 3
U jednom novom igračkom ruhu momčad Širokog je nadigrala Slobodu i pred malobrojnim auditorijem na Pecari stigla do novih bodova izbivši, bar privremeno, na treću poziciju prvenstvenog poretka.
Susret je okončan rezultatom 87:74 (25:15, 19:19, 16:22, 27:18).

Domaćin je kvalitetnije ušao u utakmicu i prvu četvrtinu okončao s 10 poena viška, odlično nastavio i u drugih deset minuta, čak se činilo da će već do poluvremena slomiti otpor Tuzlaka, međutim pri rezultatu 44:27 gosti rade seriju 7:0, pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 44:34.

Širokobriježane je u prvom dijelu dosta dobro služio vanjski šut, ali je u nastavku susreta donekle stao, Sloboda se osokolila, pa do okončanja trećeg razdoblja igre smanjila na “prijetećih” 60:56.

U završnici dvoboja ipak Široki u znatno boljem ritmu i na kraju lijepih 87:74, premda je dojam da je jedna nova momčad Širokog još itekako neuigrana, a i stvarno je pitanje koliki su realni dometi ove momčadi.

Protiv Slobode su najbolji bili Toni Katić s učinkom od 16 poena, 8 skokova i 7 asistencija, te Ivan Novačić sa 16 poena i 5 skokova. Povratnik iz Splita Ivan Mimica zabio je 13 poena uz 4 skoka i dao do znanja kako bi trebao biti veliko pojačanje za ovakav Široki.

Miše Diminić se zaustavio na 11 poena i 6 skokova, a kapetan Bilinovac uz 9 poena dodao 6 asistencija i 5 skokova. Dvojica preostalih igrača koja su angažirana pred nastavak sezone također su dobili određenu minutažu, a može se reći da su je solidno iskoristili, posebice Toni Luburić koji je ostvario 8 poena i 6 skokova, dok je Tihomir Vranješ dodao 6 poena.

Almir Hasandić je već uobičajeno predvodio momčad Slobode sa 20 poena, ali uz poprilično lošu tricu – 1/8. Dvoznamenkasti u redovima gostiju bili su još Miodrag Tanasilović s 13 i Adi Sarajlić sa 11 postignutih poena.

Momčad Širokog sada ima skor 7-5, a narednu utakmicu igra u utorak na gostovanju kod nedodirljivog Sparsa, koji je na vrhu poretka sa skorom 12-0. Riječ je inače o njihovoj zaostaloj utakmici iz prošlog kola.

SirokiBrijeg.info   FOTO: Jabuka.tv