Nogomet Sport

ŠIROKI BRIJEG – Zlatnim će slovima 27. rujna 2015. godine ostati upisan u klupskim analima HNK Mladost iz Širokog Brijega, jer je ova nogometna momčad danas ostvarila prvu pobjedu u svojoj povijesti.

Bila je to prva službena domaća utakmica, a na igralištu SRC-a “Musa-Karačić” na Mostarskom Blatu pred stotinjak prisutnih gledatelja Mladost je u susretu 2. Kola Međužupanijske lige s minimalnih 1:0 savladala Junaka iz Srđevića.

mladostjunak 27092015 2

Jedini pogodak je viđen u 83. minuti, a strijelac je bio Josip Bošnjak. Ime ovog nogometaša također će biti upisano zlatnim slovima, jer podsjetimo on je bio i strijelac onog jedinog zgoditka tjedan dana ranije kada je Mladost odigrala svoju prvu utakmicu i u Drinovcima remizirala s istoimenim domaćinom odigravši 1:1.

mladostjunak 27092015 26

Utakmica ovih dvaju suparnika ponudila je dosta uzbudljiv nogomet, pa se u pojedinim trenucima prisutni auditorij pitao jeli riječ o utakmici ovog ranga natjecanja ili iz nekog višeg ranga?

Domaćin je u prvih 45 minuta imao terensku inicijativu, ali bez onih izrazitih velikih prilika osim u jednoj situaciji kada se Marko Čuljak našao sam pred suparničkim vratima, ali napravio je napadač domaćih potez viška i prilika je otišla u nepovrat.

Ćorić je prijetio iz slobodnjaka s kojih 25 metara, ali je gostujući vratar ispod same gred loptu izbacio u korner, a na visini zadatka je bio i pri pokušaju darovitog Kovačića. U završnici prvog dijela i gosti su zaprijetili jednim dalekometnim pokušajem s gotovo 30 metara, ali je greda bila saveznik domaćeg vratara Ćavara.

Vjetar je u nastavku susreta sve više puhao i stvarao poteškoće i jednima i drugima, činilo se više išao na ruku gostima iz Srđevića, no njihov udarni igrač Igor Čeko nekako je bivao previše usamljen u vršku napada, bez prave pomoći Mihaljevića i drugih veznih igrača, a Mladost je sve više pojačavala sa svojim atacima, pa su prijetili u par navrata Josip Bošnjak i Matej Ćorić, koji je pravio dar-mar po lijevom krilu, ali gotovo jednako na desnoj strani opasan je bio Jadranko Sabljić, jednostavno neriješiva enigma za goste iz Srđevića.

Opsada gostujućeg gola napokon je urodila plodom u 83. minuti kada je Andro Hrkać uputio centaršut s lijeve strane, a Josip Bošnjak se najbolje snašao u šesnaestercu i u stilu Kuna Aguera prebacio vratara i smireno poslao loptu u mrežu za vodstvo Mladosti i veliko, neopisivo slavlje i njegovih suigrača, ali i prisutne publike koja je na kraju aktere ovog dvoboja ispratila gromoglasnim pljeskom, a s obzirom na viđeno ove prohladne nedjelje zbilja se imalo čemu i zapljeskati.

Danijel Ivanković / SirokiBrijeg.info

1 razmišljanje na “FOTO: Bošnjak još jednom razveslio Mladostaše i donio im prvu povijesnu pobjedu