David Mandić predvodio pobjedu Izviđača nad Konjuhom

Ostali sportovi Sport

izviđač konjuh 08032015
LJUBUŠKI – U utakmici između Izviđača i Konjuha igralo se tko će više „zabiti“.

Prvo i drugo poluvrijeme završilo je identičnim rezultatom 20:16 za domaće, što je u konačnici rezultiralo uvjerljivom pobjedom „Skauta“ od 40:32. Ovaj put „Skauti nisu prednjačili igrom u obrani već su se iskazali realizacijom u napadu.

Do visokih 40 pogodaka Izviđač je došao na krilima Davida Mandića koji je pored odlične igre u obrani i trinaest puta pogodio mrežu suparničkih vratara. Pobjeda ni u jednom trenutku nije bila upitna, gosti iz Živinica su tek na početku uspjeli povesti (5:6 i 6:7) u 9. minuti i 10. minuti. Nakon toga Izviđač je ubacio u brzinu više i stigao do „plus 7“ u 23. minuti (18:11). Do poluvremena Konjuh je uspio smanjiti prednost Izviđača na četiri pogotka.

U drugom poluvremenu „Skauti“ su nastavili u istom ritmu. Na koncu je bilo visokih 40:32 u igri u kojoj je trener Grabavac dao priliku svima da igraju. Pored već spomenutog Davida Mandića koji je imao stopostotnu realizaciju, Josip Ereš je pogodio osam puta, Matej Hrstić šest, te Mateo Rodin pet puta suparnička vrata.

Mihret Husić s deset i Almir Alijagić s osam pogodaka bili su najučinkovitiji u momčadi iz Živinica.

Ovaj tjedan slijede dvije veoma važne utakmice „Skauta“ s istim suparnikom Vogošćom, najprije u srijedu, 11.03. 2015. godine, prva četvrtfinalna utakmica Kup u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom a nakon toga za vikend veoma važna utakmica 19. kola Premijer lige u Vogošći.

HRK Izviđač – RK Konjuh 40:32 (20:16)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 600.
Suci: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (Prijedor).
Nadzornik: Samir Suljević (Sarajevo).

HRK Izviđač: Tolić (4 obrane), Ivanković (8 obrana, 1 sedmerac), A. Grbavac , J. Ereš 8/2, Bošnjak, Mandić 13, Čutura 3, Jarak 1, Šarac, Grbavac 2, M. Pavlak, A. Pavlak 1, Hrstić 6, Rodin 5, Beljo 1.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Konjuh: Bešić (2 obrane), Omerović (8 obrana), Modrić 1, Husić 10, Pekušić 3, Sakić, Bajramović, Muhić 1, Dizdarević, Begić 3, Sakić, Alijagić 8, Mišić 1, Hamzić 5.
Trener: Emir Hadžiabdić.

Isključenja: Izviđač 4 minuta, Konjuh 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač 2/2, Konjuh 3/2.

Izvor vijesti: Izvidjac.com